pl | en

Subwoofer REL serii R

Inżynierowie REL od dawna pracują na reputację marki, na niezawodność urządzeń REL, dbałość nawet o najmniejsze detale i łatwość obsługi. Seria „R” to kolejny krok w realizacji tej idei. Proces ustawień systemu subbasowego został znacznie ułatwiony dzięki umieszczeniu pokręteł używanych podczas strojenia tuż pod panelem frontowym urządzenia. Gdy ich nie używamy zasłonięte są za pomocą półprzeźroczystej szklanej płytki. Strojenie odbywa się bez użycia komputera, trzy potencjometry pozwalają idealnie dostroić urządzenie do pomieszczenia i systemu audio, z którym współpracuje.

Seria „R” to pierwsza seria urządzeń REL, w której zastosowano wzmacniacze klasy „D”. W połączeniu z nowymi głośnikami, które oferują jeszcze lepsze brzmienie i mniejszą masę od swoich poprzedników udało się nam wykonać kolejny krok w dążeniu do ideału.

Urządzenia REL serii „R” nie są tradycyjnymi subwooferami są raczej prawdziwymi systemami subbasowymi. Dzięki zastosowaniu technologii takich jak zwrotnice „ABC” pozwalają na połączenie z głównymi kolumnami i wsparcie ich w celu osiągnięcia upragnionych „20 Hz”. Możliwości połączenia REL pozwalają na jednoczesne wspomaganie systemu stereo oraz odtwarzanie efektów w kinie domowym bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika.

Seria „R” składa się z trzech urządzeń. W modelu R-205 zastosowano głośnik o średnicy 25 cm, wbudowany wzmacniacz dysponuje mocą 200 W RMS. Model R-305 cechuje się zastosowaniem mocniejszego wzmacniacza o mocy 300 W RMS. W najwyższym modelu serii R-505 zastosowano głośnik o średnicy 30 cm oraz wzmacniacz o mocy 500 W RMS. Model ten waży ponad 26 kg.

Ceny detaliczne tych urządzeń zaczynają się od 3400 zł dla modelu R-205, 4590 zł dla modelu R-305 oraz 5850 zł dla modelu R-505 wykończonych czarnym lakierem fortepianowym. Dostępne są również obudowy wykończone fornirem wiśniowym, różanym lub dębowym. Ceny obudów wykończonych fornirem wynoszą odpowiednio 3750 zł, 4950 zł oraz 6350 zł.

Źródło: Voice