pl | en

AVCON AVALANCHE

Firma AVCON jest producentem wysokiej klasy zestawów głośnikowych. To, co wyróżnia ją na tle innych firm, to szerokie zastosowanie wyrafinowanych przetworników wstęgowych. Dzięki temu brzmienie naszych kolumn nacechowane jest swobodą oraz niezwykłą precyzją odtwarzania detali. Dodatkowym atutem są perfekcyjnie wykonane obudowy.
Najnowszym modelem w ofercie są trójdrożne monitory AVALANCHE. Obudowy typu bas-refleks wykonane są z płyt MDF o grubości 2,5 cm. Wewnątrz znajdują się ażurowa przegroda usztywniająca konstrukcję oraz przegroda oddzielająca komorę głośnika niskotonowego od sekcji średniowysokotonowej. Powierzchnie zewnętrzne pokryte są naturalnym fornirem wykończonym lakierem (półpołysk). Kolumny AVALANCHE posiadają wysokiej jakości terminale przyłączeniowe współpracujące z kablami niezarobionymi lub posiadającymi szpilki, widełki lub wtyki bananowe. Z racji na nietypowe wymiary obudów (75/35/32 cm) kolumny sprzedawane są w zestawie ze stalowymi podstawkami o wysokości 22 cm. Nogi podstaw mogą być opcjonalnie zasypane piaskiem lub ołowianym granulatem.
Nominalna impedancja wynosi 6 Ω, a efektywność 88 dB. Zakres niskotonowy obsługiwany jest przez głośnik o średnicy 26 cm z membraną wykonaną z powlekanego papieru. Średnica także odtwarzana jest przez głośnik o lekkiej papierowej membranie, natomiast wysokie częstotliwości - tak jak w większości zestawów firmy AVCON - reprodukowane są przez głośniki wstęgowe.
Monitory AVALANCHE są referencyjną konstrukcją firmy AVCON, ukierunkowaną na kompletność prezentacji muzycznej w pełni pasma. To połączenie energii i potęgi basu reprodukowanego przez głośnik niskotonowy o dużej średnicy, ze zwiewnością prezencji sopranów przez głośniki wstęgowe.

Źródło: AVCON