pl | en

TOPOWY KABEL SIECIOWY GIGAWATTA LS-1

Na początku 2010 roku w sprzedaży pojawi się nowa pozycja powiększająca dotychczasowe portfolio GigaWatta - pierwszy w dorobku firmy, referencyjny kabel sieciowy GigaWatt LS-1. Ten bezkompromisowy produkt pochodzi z nowej, szczytowej serii przewodów sieciowych wykonywanych w pełni ręcznie.

Unikalną cechą LS-1 jest to, że w procesie produkcyjnym kabla nie wykorzystano żadnych gotowych komponentów. Wszystkie materiały zastosowane w konstrukcji kabla to wyselekcjonowane elementy zaprojektowane i wykonane we własnym zakresie oraz podzespoły wykonane wyłącznie dla GigaWatta na podstawie własnych specyfikacji. Wszystkie etapy procesu wytwarzania kabla odbywają się pod ścisłą kontrolą jakości zapewniającą powtarzalność produktu. Wykonanie jednej sztuki LS-1 wymaga wielu godzin ręcznego montażu. Kabel skonstruowany jest ze 133 pojedynczych przewodników typu solid-core otrzymywanych z najczystszej miedzi beztlenowej. Przewodniki poddawane są dodatkowo procesowi srebrzenia, a następnie pokrywane są czystym teflonem - najlepszym dostępnym dielektrykiem. Połączone ze sobą przewodniki o łącznym przekroju 11 AWG na każdą gałąź tworzą masywną wiązkę o bardzo niskiej impedancji, zdolną sprostać najbardziej prądożernym zastosowaniom. Z kolei skrętna geometria splotu przewodników zapewnia znaczne ograniczenie indukcyjności kabla przy zachowaniu korzystnej, stosunkowo dużej pojemności własnej. Całość konstrukcji kabla osłania wielowarstwowy, bardzo szczelny ekran gwarantujący 100%-ową skuteczność ochrony przed szumami EMI i RFI. W odróżnieniu od niższej serii sieciówek znajdujących się w ofercie firmy, specjalnie na potrzeby kabla LS-1 opracowano bezstratny, pasywny filtr ze stopów nanokrystalicznych.


Jest on umiejscowiany jest w precyzyjnie dobranym miejscu na kablu, a jego zadaniem jest skuteczna redukcja pasożytniczych szumów oraz eliminacja oscylacji na wyjściu kabla. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że kabel LS-1 zakończono znakomitymi wtykami sieciowymi pochodzącymi z własnej produkcji GigaWatta. Odznaczają się one doskonałą jakością wykonania, niską impedancją styku oraz niezawodną jakością połączenia. Złącza posiadają solidne styki wykonane z litego mosiądzu galwanizowanego złotem, które dodatkowo zostają poddawane obróbce kriogenicznej.

LS-1 to nie tylko najlepszy kabel sieciowy w ofercie GigaWatta. To materializacja dotychczasowych wieloletnich doświadczeń i badań popartych dokładnymi pomiarami. LS-1 zalecany jest jako referencyjny przewód sieciowy zasilający cały system. Może być użyty do wszystkich zastosowań związanych z wysokim poborem prądu, jednakże LS-1 potwierdza równie dużą przydatność do zasilania cyfrowych i analogowych źródeł dźwięku. Kabel LS-1 w wersji HC (wysokoprądowej), jako flagowy model kabla sieciowego jest przede wszystkim godnym partnerem dla topowego kondycjonera sieciowego PC-4.

Cena detaliczna odcinka o długości 1.8m kabla LS-1 wynosi 4950 zł

Źródło: GigaWatt