pl | en

PS Audio - nowe kable sieciowe

PS Audio, specjalista od zasilania, wprowadziło do obrotu na rynku Polskim europejskie wersje swoich znakomitych kabli sieciowych. W ofercie pojawiły się 4 modele Perfect Wave Power oznaczone cyframi 3, 5, 10 i 12. Wszystkie modele charakteryzuje bardzo duży przekrój poprzeczny przewodnika, którego zadaniem jest przesyłanie dużych impulsów prądowych bez kompresji. Podstawowy model to Perfect Wave AC-3, który ma pole przekroju poprzecznego 3,1 mm kw. (12 AWG). Materiał jakiego użyto w tym modelu, to wysokiej czystości miedzi beztlenowa. Izolację stanowi kombinacja polietylenu i polimerów. Polietylen to tworzywo o szczególnie uniwersalnych właściwościach, odporne na większość czynników zewnętrznych, ekstremalnie trwałe, a do tego doskonale izolujące. Jednocześnie posiada właściwości antystatyczne oraz zdolność do skutecznego tłumienia drgań.

W modelu Perfect Wave AC-5 izolacja wykonana jest już wyłącznie z dwóch warstw polietylenu, natomiast przekrój poprzeczny przewodnika wynosi aż 5,3 mm kw. W modelu AC-10 zachowano te same parametry izolacji i przekroju przewodnika, jednakże miedź, którą tu zastosowano po pierwsze jest miedzią PCOCC, czyli monokrystaliczną. Po drugie jest konstrukcja solid core, która wspólna jest także dla modelu topowego, czyli Perfect Wave AC-12. W topowym produkcie, tak jak w modelu 10, użyto tej samej miedzi monokrystalicznej, lecz przekrój poprzeczny jest większy i wynosi aż 8,4 mm kw., co pozwala na przesył dowolnych impulsów prądowych, które mają szansę się pojawić w związku z użytkowaniem urządzeń audio. Dodatkowa różnica w stosunku do modelu 10, polega na zastosowaniu czterowarstwowego izolatora z PE, podczas gdy w modelach tańszych jest on dwuwarstwowy.

Wszystkie modele wyposażone są w potężne firmowe wtyczki PS Audio z obu stron. W modelach AC-10 i AC-12, materiał styków wykonany jest z wysokiej czystości miedzi i pokryty bezpośrednio warstwą złota. Wtyczki są nierozbieralne. Montaż odbywa się wyłącznie w fabryce. Po zmontowaniu są całkowicie hermetyczne, co uniemożliwia dostęp tlenu do środka, zapobiegając degradacji dźwięku w funkcji czasu. Wszystkie kable dostępne są jako 1,5 lub 2 metrowej długości.

Polskie ceny kabli PS Audio:
Perfect Wave AC-12 kosztuje 3360/3900 zł (1,5/2,0 m)
AC-10...............2660/3150 zł
AC-5.................1160/1390 zł
AC-3...................630/760 zł

Źródło: Audiosystem