pl | en

Referencyjny odtwarzacz Blu-ray Marantza - UD9004

Odtwarzacz UD9004 jest wynikiem połączenia doskonałego i nagradzanego odtwarzacza SACD SA-7S1 oraz technologii stosowanych dla urządzeń Blu-ray. Efektem tej fuzji jest niepowtarzalny wygląd UD9004 oraz jedyne w swoim rodzaju perfekcyjne odtwarzanie czystego dźwięku i wysokiej jakości obrazu. Niezależnie od wybranego rodzaju płyty – CD, SACD, DVD-Video lub Blu-ray – nowy profil 2.0 zastosowany w UD9004 zapewni doskonałe odtwarzanie każdego z formatów.
Sercem układów wideo UD9004 jest znany procesor Silicon Optix Realta, dzięki któremu urządzenie wyposażone jest w najnowszy standard jakości obrazu - Hollywood Quality Video™ (HQV®). Co więcej, urządzenie posiada funkcję konwersji piksel w piksel („pixel by pixel I/P”), skalowanie do rozdzielczości 1080p przez procesor 10 bitowy dla obrazów o standardowych rozdzielczościach, opcję Detail Enhancement, DNR (Digital Noise Reduction) oraz konwerter C/A 297 MHz/12 bitów zapewniający najwyższą jakość analogowego wyjścia wideo.
Dwa wyjścia HDMI pozwalają na rozdzielenie sygnału audio i wideo co pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty w projekcji obrazu i jakości dźwięku. Dodatkowo tryb Pure Direct minimalizuje negatywne efekty interferencji sygnałów i redukuje ich degradację skracając drogę sygnału audio.

Marantz od zawsze przykładał olbrzymią wagę do wydajności i jakości sygnału audio. UD9004 jest tego doskonałym przykładem. Miedziowana obudowa, separacja obwodów audio, wideo oraz jednostek zasilających oraz ekranowanie podzespołów to główne elementy pozwalające na uzyskanie niczym nie zakłóconego brzmienia. Sekcja układów audio pochodzi z doskonałego i popularnego odtwarzacza Super Audio CD SA-7S1 i zawiera cztery oddzielne płytki pozwalające uniknąć przepięć sygnałowych, w tym dwie z nich dedykowane są specjalnie dla wyjść XLR. W obwodach, dla wszystkich kanałów, zastosowane zostały uznane moduły HDAM-SA2 zapewniające szybki, precyzyjny i wielko przepustowy transfer sygnału wideo podczas gdy dedykowany, duży toroidalny transformator dostarcza odpowiednią dawkę mocy. Formaty audio HD są przetwarzane dzięki wydajnemu i szybkiemu 32-bitowemu zmiennopozycyjnemu procesorowi DSP od Analog Devices i konwertowane do wysokiej jakości wielokanałowego sygnału LPCM.


Tryb Pure Direct pozwala na jeszcze doskonalsze odtwarzanie muzyki gdyż funkcja ta wyłącza sekcje wideo w celu zapewnienia najlepszego i niczym niezakłóconego odtwarzania audio. Jednocześnie ogromny wpływ na jakość odtwarzania ma nowo zaprojektowany, wyjątkowo precyzyjny mechanizm obsługujący odczyt płyt. Ultra cienka, aluminiowa i odporna tacka oraz doskonale zrównoważone mocowanie zapewniają wyjątkowo precyzyjną obsługę podczas gdy ciężka ocynkowana obudowa i dwuwarstwowa pokrywa górna eliminuje wibracje. Ulepszona i poprawiona obudowa od modelu M1 nie tylko pięknie wygląda ale dodatkowo redukuje zakłócenia. Cienka płyta dolna z miedzianymi nóżkami, zapewnia stabilność a jednocześnie wpływa na poprawę jakości dźwięku. Wszystkie te elementy wpływają na wagę urządzenia. UD9004 jest wyjątkowo masywny i waży 19,2 kg jednakże ciężar ten ma ściśle określone uzasadnienie. Komponenty, rodzaj obudowy i wszelkie wzmocnienia użyte w UD9004 zdecydowanie poprawiają jakość odtwarzanego dźwięku i obrazu. A wszystko to czyni z tego referencyjnego odtwarzacza doskonałe i absolutnie niezastąpione urządzenie łączące w sobie najlepszy obraz HD i fantastyczny, żywy i pełen detali dźwięk SACD.

Produkt: Referencyjny odtwarzacz HD
Cena detaliczna brutto: 21 999 zł

Źródło: Audio Klan