pl | en

Bridge Connect – nowa marka na rynku audio-video

Z przyjemnością informujemy, że od 1 października 2009 roku w ofercie naszej firmy znajdzie się kolejna marka audio-video – Bridge Connect. Jest to absolutna nowość na rynku kabli audio-video i komputerowych, stworzona przez angielskich specjalistów w tej branży. K-Consult będzie wyłącznym dystrybutorem marki Bridge Connect na polskim rynku, a także jednym z głównych i pierwszych dystrybutorów na terenie Europy.

Marka Bridge Connect została stworzona oraz zarejestrowana przez angielską firmę Realliance Ltd., której założycielem i obecnym Vice Prezesem jest Ray Phillips, jeden z twórców sukcesu marki IXOS (najwyższej jakości kabli A/V) na rynku angielskim. Ray Phillips jest specjalistą w dziedzinie przewodów audio-video, w tej branży działa już od ponad 20 lat. Obecnie wraz z doświadczonym zespołem produkuje wysokiej jakości kable dla całej światowej czołówki. Marka Bridge Connect ma swój rodowód technologiczny i handlowy w Wielkiej Brytanii, gdzie powstał projekt techniczny oraz prototypy przewodów. Tam wykonane zostały również wzory i opakowania dla produktów, zaprojektowane przez znane w branży elektronicznej biuro projektowe Merrington Design. „…Chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie dobry jakościowo, ale będzie też odpowiadał wymaganiom klientów, którzy na przewody nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy” – mówi Ray Phillips. „Budując markę Bridge Connect, czerpaliśmy z doświadczenia innych producentów i korzystaliśmy ze sprawdzonych wzorców i specyfikacji technicznych, przywiązując jednocześnie dużo większą wagę do szczegółów. To detale decydują bowiem o tym, że kabel video rzeczywiście przewodzi dobry jakościowo sygnał przy impedancji 75 OHM, a kabel HDMI został wykonany do pracy w rozdzielczości 1080p. Używamy prostych, ale efektywnych konstrukcji koaksjalnych, ponieważ wierzymy, że stanowią one jak dotąd najlepszą metodę na transmisję sygnału audio.”Ważną cechą marki Bridge Connect jest multibranding, czyli wieloliniowość oferowanych produktów. Obecnie w Polsce dostępne będą dwie linie – Bridge Elite (Better ****) oraz Bridge Premium (Good***). Już teraz jednak trwają prace nad najwyższą linią połączeń – Bridge Reference (Best*****), która powinna być dostępna w pierwszym kwartale 2010 roku. W przyszłości ma powstać ponadto także linia ekonomiczna – Bridge Eco, która będzie odpowiedzią na potrzeby najmniej wymagających użytkowników.

Bridge Connect to marka stworzona z myślą o przyszłości. Jej twórcy uwzględnili nieustanny i bardzo szybki rozwój technologii cyfrowych. Na przełomie lat 2009/2010 zostanie wprowadzona pierwsza grupa asortymentu, jednak już obecnie trwają prace nad jego wzbogaceniem oraz rozwijaniem nowych kabli cyfrowych. Szczególny nacisk kładziony jest na łącza HDMI, które będą odpowiedzią na błyskawiczny postęp, jaki dokonuje się w branży audio-video.

Źródło: Bridge Connect