pl | en

TONSIL TO NIE TYLKO CZAR WSPOMNIEŃ

W wielu polskich domach zachowało się mnóstwo Tonsilowskiego sprzętu grającego produkowanego przed laty. Obecnie firma Tonsil postanowiła dowiedzieć się co i w jakim stanie przetrwało do dziś.

W mieszkaniach rodziców, wujków czy dziadków zawsze można znaleźć coś interesującego. Mogą to być antyki, dziwaczne przedmioty niewiadomego pochodzenia lub przedmioty użytkowe rodem z minionego ustroju np. sprzęt elektroniczny.
Duża ilość sprzętu z tamtych lat przetrwała do dziś w doskonałym stanie co pokazuje niedawno zakończona akcja przeprowadzona przez firmę Tonsil - „Tonsil sprzed lat”. Celem akcji było zebranie informacji o posiadanych przez uczestników sprzętach. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie zdjęcia swoich starych tonsilowskich kolumn wraz z krótkim opisem.

- Byliśmy bardzo zaskoczeni a zarazem zadowoleni z ilości napływających zgłoszeń, która przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. W akcji wzięło udział kilkaset osób w różnym wieku co pokazuje, że sprzęty marki Tonsil nie są reliktem przeszłości. W związku z ogromnym zainteresowaniem postanowiliśmy ufundować dodatkowe nagrody w postaci darmowej renowacji zgłoszonych zestawów - mówi Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu.
Działanie to pokazało jak wiele starych urządzeń marki Tonsil swobodnie funkcjonuje do dziś. Przed laty posiadanie kolumn Tonsil było wielkim marzeniem użytkowników i wielu z nich, aby je zdobyć musiało wykazać się dużym zaangażowaniem a nawet sprytem. Dlatego właśnie niektórzy z posiadaczy darzyli je szczególnymi względami. Zadziwiającym jest fakt, że przetrwały one w więcej niż zadowalającym stanie. Nie stało by się tak gdyby właściciele nie dokładali starań aby należycie używać i konserwować swoje „skarby”. Za taką właśnie postawę Tonsil postanowił nagrodzić właścicieli najlepiej zachowanych kolumn.

- Wybór był naprawdę trudny, względu na ilość zgłoszeń jaki i różnorodność zdjęć. O zwycięstwie zadecydował model zaprezentowanego sprzętu, który do tej pory prezentuje się znakomicie, sama forma wykonania zdjęcia oraz dołączony komentarz właściciela – mówi Kajetan Adamczak, dyrektor operacyjny Tonsilu.
Zwycięzcą został Mateusz Iwanowski, który zaprezentował swoje kolumny ZG60C201.
- Cieszę się z faktu posiadania tak dobrze zaprojektowanego zestawu. Zaskakujące dla mnie jest to, że kolumny grają świetnie nie tylko w domu, ale również nadają się do nagłośnienia większych imprez. Ten drugi przypadek sprawdziłem ostatnio osobiście i mogę powiedzieć tylko jedno: nie zawiodłem się na moich kolumnach – mówi Mateusz Iwanowski

Źrodło: White-Magick