pl | en

OPPO PM-1
PREMIERA SŁUCHAWEK PLANARNYCH

Firma OPPO Digital, znana z produkcji odtwarzaczy Blu-ray zaprezentowała na początku kwietnia swoją linię słuchawek planarnych.

OPPO PM-1 wykorzystuje w swojej budowie przetworniki planarne, co odróżnia je od większości słuchawek dostępnych na rynku. Przetworniki w OPPO PM-1 mają 7-warstwową membranę oraz silny, zoptymalizowany komputerowo neodymowy systemem magnetyczny. Membrana ma z obu stron wyryte płaskie przewodniki w kształcie spirali, a obustronna konstrukcja pozwala na umieszczenie w polu magnetycznym dwa razy większej ilości przewodników, co daje wysoką skuteczność (aż 102 dB), lepsze tłumienie oraz większą siłę napędową. Otwarta, wokółuszna konstrukcja słuchawek zapewnia wysoki komfort. Połączenie tych konstrukcyjnych aspektów OPPO PM-1 zapewnia wysoką skuteczność oraz ekstremalnie niskie zniekształcenia. Wysoka skuteczność oraz niska waga słuchawek pozwalają również na ich swobodne używanie z urządzeniami mobilnymi, bez konieczności korzystania z dodatkowej amplifikacji.

Standardowe nauszniki wykonane są z jagnięcej skóry, natomiast każdy użytkownik może je samodzielnie wymienić na welurowe, które są dostarczane w komplecie. Z racji na stosunkowo niewielki ciężar wynoszący 395 g, producent pomyślał o mobilnym zastosowaniu słuchawek i dostarczył pokrowiec ułatwiający zabieranie słuchawek w teren. Do codziennego przechowywania posłużyć może elegancka drewniana szkatułka, w której słuchawki są dostarczane do klient. Opcjonalnie będzie można zamówić stojak.
To jednak nie koniec planów ofensywy OPPO. W czerwcu możemy spodziewać się wzmacniacza słuchawkowego HA-1. W wakacje ma zaś zadebiutować tańsza wersja słuchawek planarnych OPPO PM-2.

Cena: 6 156 zł

Źrodło: Cinematic