pl | en

MONITOR AUDIO
AIRSTREAM 100

Liczy się tylko dźwięk

A100 zbudowany został przez Monitor Audio – znanego i uznanego na całym świecie eksperta świata audio. W A100 połączono brzmienie znane z audiofilskich konstrukcji wraz technologią oraz stylistyką XXI wieku. Dzięki mocy 50 W w klasie A/B na kanał będzie w stanie napędzić niemal wszystkie dostępne kolumny. To całkowicie analogowy wzmacniacz o topologii stosowanej w urządzeniach z górnej półki. Niezależnie od tego, jakie źródło zostanie wybrane A100 odtworzy je ze skalą, dynamiką i precyzją, jakiej oczekiwalibyśmy po drogim, high-endowym wzmacniaczu.

Po prostu podłącz!

Ilość analogowych i cyfrowych wejść dostępnych w A100 gwarantuje niemal nieograniczoną kompatybilność. Może być użyty jako urządzenie wolnostojące, jako część systemu TV/audio, jako system do gier wideo, a także w klasycznych systemach audio z CD. Jeśli użyjemy mniejszych głośników możliwe jest dodanie do systemu subwoofera.

AirPlay

Po wykonaniu prostego podłączenia do sieci Wi-Fi będzie można nawigować po muzycznej kolekcji zgromadzonej na komputerze Mac lub PC, iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch i przesłać wzmocniony, nieskompresowany sygnał do kolumn w dowolnym pokoju. Doświadcz przyjemności ze słuchania i oglądania serwisów Spotify, Last.FM i YouTube, używając A100 w dowolnym miejscu, docierając do kolumn dostępnych w zasięgi sieci Wi-Fi. Poza zasięgiem routera Wi-Fi można uzywać A100 korzystając z Airstream Direct.

Kompatybilny z DLNA

A100 kompatybilny jest z systemem streamingu DLNA (Digital Living Network Alliance), umożliwiając korzystanie z aplikacji DLNA dla iOS, Androida i Windowsa na urządzenia mobilne.

Łatwa kontrola

Manipulatory na przedniej ściance oraz pilot zdalnego sterowania umożliwiają bezproblemową zmianę wejść. Umieszczony z przodu port USB daje łatwy dostęp do ładowania urządzeń przenośnych.

Lifestyle

Super-wąska obudowa A100 wykonana została ze znakomitych materiałów hi-tech: sztywnego polimeru oraz odlewanego aluminium, wyglądających wyjątkowo stylowo, działając także jako bezgłośne radiatory odprowadzające ciepło z wnętrza.
Obydwa końce zaoblonej, kompaktowej obudowy A100 chroniony jest przez wytrzymałe, hartowane szkło. Urządzenie dostępne w kolorze czarnym lub białym i fantastycznie wpisze się w dowolne wnętrze, także lifestylowe.
Jeśli już teraz jesteś miłośnikiem natychmiastowego dostępu i jakości muzyki dostępnej on-line, A100 będzie jedynym komponentem hi-fi, jaki będzie ci potrzebny, aby zrealizować swoje marzenia. Tak, jego korzenie sięgają świata hi-fi, jednak wygląd, wyposażenie i intuicyjna obsługa czynią z niego idealną propozycję dla tych, którzy do tej pory obawiali się tego typu urządzeń.

Cechy charakterystyczne

Wielostrefowy, bezprzewodowy wzmacniacz stereofoniczny/kompatybilny z Apple AirPlay/Airstream Direct (do urządzeń z iOS podłączamy bezpośrednio, bez użycia routera)/proste podłączenie do sieci Wi-Fi/znakomity wzmacniacz pracujący w klasie A/B o mocy 2 x 50 W/cicha praca/DAC wysokiej rozdzielczości/upgrade softwaru przez Wi-Fi – proste i automatyczne/pilot zdalnego sterowania/stereofoniczne wejścia RCA/stereofoniczne wyjścia do subwoofera/wejścia cyfrowe S/PDIF i optyczne/kompatybilne z DLNA/praca w pionie lub poziomie – stand w komplecie/biały lub czarny kolor ze szklanymi elementami.

Dane techniczne

Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Moc wyjściowa: 2 x 50 W
Impedancja kolumn: 4-8 Ω
Wzmacniacz: klasa A/B
Pobór mocy: 0,33 W (standby)/120 W (max)
Urządzenia współpracujące: iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3GS, iPod Touch, iPad Air, iPad Mini, iPad 4, iPad 3, iPad 2, iPad - z iOS 4.3.3 lub nowszymi; PC lub MAC z iTunes 10.2.2 lub nowszymi
Obsługiwane formaty: AAC, ALAC, MP3, WMA, LPCM, Ogg Vorbis, FLAC
DLNA 1.0/1.5
UPnP 1.0 AV Media Server
AirPlay: PC/MAC/iOS
Wi-Fi: 802.11 b/g
Wymiary (poziom, W x D x H): 373 x 205 x 50 mm
Kolor: czarny lub biały
Waga: 1,9 kg

Źrodło: Audio Center Poland