pl | en

ULTRASONE EDITION 5
Słuchawki

10 lat po pierwszej prezentacji serii Ultrasone Edition zapoczątkowanej w 2003 roku modelem Edition 7, firma świętuje dziesięciolecie swojej topowej serii. Rocznicowym modelem jest Edition 5 w limitowanej do 555 sztuk serii. Słuchawki o zamkniętej obudowie znane są z licznych zalet. Dzięki zastosowaniu kluczowych dla Ultrasone technologii, takich jak nowa odsłona S-Logic EX, a także poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów, Edition 5 przenosi nas na zupełnie nowy poziom.

Mająca w tym modelu swój debiut S-Logic EX to rewolucyjna technika opracowana na bazie opatentowanej wcześniej S-Logic. Jej działanie polega na wymodelowaniu, skierowanej do dołu, membrany w kształcie tunelu. Dostajemy dzięki temu bardziej przestrzenny obraz dźwiękowy, lokujący źródła pozorne przed słuchaczem, a nie w jego głowie. Odbiór muzyki praktycznie w niczym nie odbiega od tego w studiu nagraniowym, przy wykorzystaniu dużych monitorów studyjnych, ale w przeciwieństwie do głośników nie jest zależne od akustyki pomieszczenia. Głównym celem S-Logic EX jest dalsza optymalizacja efektów przestrzennych osiągniętych w S-Logic. Intensywne badania i wieloletnie testy zaowocowały opracowaniem membrany tytanowej w kształcie skierowanego w dół tunelu. Membrany zostały specjalnie opracowane do warunków akustycznych tego konkretnego modelu i nie są adaptacją rozwiązań z innych słuchawek. Wyzwaniem było też utrzymanie smukłego i eleganckiego wyglądu, pomimo ulokowanej dość daleko od ucha, mającej nietypowy kształt membrany. W Edition 5 Ultrasone osiągnęło to, co dla innych firm słuchawkowych wydawało się niemożliwe.

Muszle słuchawek Edition 5 są ręcznie wykonywane z kilkusetletniego dębu, bezkonkurencyjnego pod względem faktury, koloru i właściwości mechanicznych.
Drewniane muszle wykończone są laserowo wycinaną wstawką aluminiową z logo Ultrasone, dzięki czemu wyglądają absolutnie odlotowo. Całość pokryta jest siedmioma warstwami lakieru, jeszcze bardziej poprawiając wygląd słuchawek. Pałąk wykonany został z anodowanego na czarno aluminium, dopełniając ich wyjątkowy projekt plastyczny. Edition 5 już teraz są wyjątkowym eksponatem kolekcjonerskim. Na poduszki nauszne i pałąk zastosowano najlepszą skórę pochodzącą z długowłosych etiopskich owiec. Skóra ta łączy w sobie delikatność z doskonałymi właściwościami izolującymi, zapewniając równocześnie komfort odsłuchu i niewiarogodną jakość dźwięku. Edition 5 wyposażono oczywiście w technologię ekranowania MU-Metal, która redukuje promieniowanie pochodzące od cewek. Dbałość o klienta widoczna jest również w doborze akcesoriów. Elastyczne, odłączane kable wykonane zostały z miedzi beztlenowej o czystości 99,999%. Kable są dwa – 4-metrowy i drugi o długości 1,8 metra, oba wyposażone we wtyki Neutrik. Uzupełnieniem są: specjalne opakowanie do przechowywania słuchawek oraz stand wykonany z odlewanej stali. I ostatni, ale nie mniej ważny: specjalny pokrowiec zabezpieczający przed kurzem, kiedy Edition 5 umieszczony jest na standzie.

Budowa: dynamiczna, zamknięta
Technologia S-Logic EX
Technologia ULE
Impedancja: 32 Ohm
Przetwornik: 40 mm pokryty tytanem
Magnes: NdFeB (neodymowy)
Pasmo przenoszenia: 5-46 000 Hz
SPL: 96 dB
Waga: 280 g
Okablowanie: 2 odłączane kable - 1,5 m z wtykiem Neutrik 3,5 mm oraz 4 m z wtykiem Neutrik 6,3 mm
Metalowy pałąk
Dębowa obudowa muszli
Skórzane poduszki
Chromowane wykończenia

Cena: 14 990 zł

Źrodło: Audio Center Poland