pl | en

Audio Desk Systeme Glass - Niemcy

Od jakiegoś czasu w ofercie firmy RCM Audio są produkty niemieckiego Audio Desk’a. Urządzenia służące do mycia płyt winylowych (Vinyl Cleaner) i do „poprawy” srebrnych krążków (CD Sound Improver) były prezentowane na tegorocznym Audio Show. Od grudnia 2013 RCM jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy AUDIO DESK SYSTEME GLASS.

Źródło: RCMTech Das - Japonia

Firma Stella Inc. to właściciel marki TECH DAS, która w ubiegłym roku zaprezentowała gramofon analogowy o nazwie AIR FORCE ONE. Projekt przygotowany przez byłego inżyniera Micro-Seiki pana Hideaki Nishikawa oraz techników firmy Stella to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie gramofonów analogowych na rynku. Jak powiedział pan Hideaki Nishikawa: „Jako inżynierowie i naukowcy wiemy że „dźwięk cyfrowy” wypada lepiej w pomiarach, lecz wielu melomanów traktuje dźwięk analogowy jako bardziej przyswajalny dla ucha. Dźwięk cyfrowy jest coraz lepszy więc zaprojektowałem gramofon, który stawia jeszcze wyżej poprzeczkę dla „cyfry”. Celem było stworzenie gramofonu analogowego, który odczyta 100% informacji zapisanej w rowku płyty winylowej”. W tym celu firma ma w swojej ofercie również wkładkę gramofonową o nazwie TDC01.
Wróćmy do gramofonu. chassis zbudowane z kilku rodzajów aluminium obrabianego na CNC, talerz o budowie typu „sandwich” z możliwością zmian górnej części talerza to tylko niektóre z cech tego wyjątkowego urządzenia. Podstawowym „medium” szeroko wykorzystanym w tym projekcie jest powietrze. Zastosowano je w łożysku (talerz unosi się ma poduszce powietrznej), podciśnieniowym talerzu (przysysanie płyty) oraz w „zawieszeniu” gramofonu. Urządzenie było prezentowane na wystawie w Monachium, a amerykański magazyn Absolut Sound nadał mu nazwę „State of the Art”. W ofercie znajdują się dwa modele, to wspomniany Air Force One oraz nieco prostszy Air Force Two, który ma być dostępny w drugim kwartale 2014 roku. Konstrukcja gramofonu pozwala na zastosowanie różnych ramion, wymianie podlega podstawa ramienia. Wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku jest firma RCM Audio.

Źródło: RCM