pl | en

AKG K545
Słuchawki wokółuszne

Nowy model wokółusznych, zamkniętych słuchawek renomowanej austriackiej marki mocno depcze po piętach jej rewelacyjnym słuchawkom AKG 550, wyróżnionym za design prestiżową nagrodą Red Dot. Czy je prześcignie? Faktem jest, że grają w nich niemal identyczne, 50-milimetrowe przetworniki – największe, jakie AKG montuje w słuchawkach. Budują one w paśmie 10 Hz – 25 kHz to samo przestrzenne, studyjne brzmienie, którym zachwycał utytułowany poprzednik, ale z leciutko pogłębionymi basami, przy czym to „leciutko” czyni sporą różnicę. Równie komfortowe, choć nieco mniejsze i delikatniej wykonane nausznice z miękkiej skórki wręcz zachęcają do zabrania słuchawek na spacer (z typowo studyjną 550-tką byłoby to trudniejsze). System ich składania 2D Axis, dzięki któremu słuchawki kładą się grzecznie do płaskiego, sztywnego etui, też wygląda na zaprojektowany z myślą o użyciu na wynos.
Już na pierwszy rzut oka widać też, że super nowocześnie zaprojektowana 545-tka została szczodrze wyposażona. W komplecie mamy aż dwa przewody – na pierwszym znajdziemy uniwersalny pilot z mikrofonem i jednym przyciskiem, a na drugim trzyprzyciskowy pilot MFI z mikrofonem, kompatybilny z urządzeniami Apple. Oba nie tylko umożliwiają odbieranie telefonów bez zdejmowania słuchawek – otwierają też wręcz nieograniczone możliwości korzystania z iPoda, iPhone’a, iPada, odbiorników stereo a także urządzeń z Androidem, Windows, Blackberry i MP3. Adapter 6,3 mm na 3,5 milimetrowy mini jack dopełnia wachlarz możliwych połączeń.
Żeby już zupełnie nie było się do czego przyczepić, model K545 pojawił się równocześnie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, oraz czarnej, ale z tylnimi dekielkami ze szczotkowanego aluminium w kolorze turkusowym i pomarańczowym.

Cena: 999 zł

Podstawowe parametry
Przetwornik: 50 mm
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 25 kHz
Czułość: 97 dB SPL/1 mW/1 kHz
Impedancja: 32 Ω
Maksymalna moc wejściowa: 50 mW
Waga (bez kabli): 281,5 g

Źródło: Suport