pl | en

Advance Acoustic X-i90
Nowy wzmacniacz zintegrowany

Większość producentów odświeżając swoją ofertę od razu wprowadza do sprzedaży całą odnowioną gamę modeli. Advance Acoustic buduje napięcie rozciągając całą operację w czasie i pokazując światu kolejno pojedyncze modele.
Nowe konstrukcje z oznaczeniem „X” zarówno wizualnie jak i technologicznie mają niewiele wspólnego z poprzednikami. Tak więc, pięć miesięcy po premierze przedwzmacniacza X-Preamp i końcówki mocy X-A160 do produkcji wchodzi przedstawiciel niższego pułapu cenowego - wzmacniacz X-i90.

Advance Acoustic X-i90 to kompletnie wyposażona integra z przetwornikiem cyfrowo-analogowym od Cirrus Logic na pokładzie. Zgodnie z oznaczeniem wzmacniacz dysponuje mocą 2 x 90 W (8 Ω) lub 2 x 120 W (przy impedancji 4 Ω). W części analogowej oprócz imponującej liczby siedmiu uniwersalnych wejść RCA mamy wejście gramofonowe dla wkładki MM. Część cyfrowa wyposażona jest w dwa wejścia USB, dwa koaksjalne oraz jedno optyczne. Do wzmacniacza można podłączyć dwie pary głośników, oraz słuchawki, a w razie potrzeby rozdzielić sekcje przedwzmacniacza i końcówek mocy.
Advance Acoustic X-i90 umożliwia regulacje tonów i balansu, którą można odłączyć aktywując tryb „bypass”. Z kolei tryb ”High Bias” umożliwia pracę wzmacniacza w sposób analogiczny do klasycznej klasy A. Ciekawostką jest gniazdo zasilania dla modułu WTX500, dzięki któremu do wzmacniacza można bezprzewodowo przesyłać pliki audio w technologii Bluetooth.

Cena: 2890 zł

Dane techniczne
Moc wyjściowa 8 Ω: 2 x 90 W
Moc wyjściowa 4 Ω: 2 x 120 W
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-35 kHz
Zniekształcenia: < 0,1%
Dynamika (S/N RATIO): < 90 dB
Separacja kanałów: >70 dB
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Impedancja wejściowa Phono: 47 kΩ
Napięcie wejściowe CD/AUX: < 300mV
Napięcie wejściowe wzmacniacz: < 1,1 V
Napięcie wejściowe PHONO: 2,5 mV
Maksymalny pobór mocy: < 370 W
DAC Digital Audio: Cirrus Logic CS8416
USB A konwerter: A165174
USB B konwerter: Burr Brown PCM2900

Źródło: Best – Audio