pl | en

Audiotrack DR.DAC3
Przetwornik cyfrowo-analogowy
/wzmacniacz słuchawkowy

DR.DAC3 jest urządzeniem integrującym DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy z dwoma gniazdami wyjściowymi. Wyposażony jest w wejście USB dzięki, któremu pozwala zbudować system Hi-Fi w oparciu o komputer. W DAC-u został osadzony kontroler audio USB Envy VT1731 produkcji firmy VIA (USB 2.0 Hi-Speed, 480 Mbps, asynchroniczny), dzięki temu wspiera dźwięk 24 bity/192 kHz poprzez wyjście optyczne i cyfrowe.

W DR.DAC3 wykorzystano przetwornika C/A marki TI. PCM1794 konwertuje sygnał do 24 bitów/192 kHz, przy dynamice 129 dB oraz niskich zniekształceniach THD+N 0,0004%. DR.DAC3 jest wyposażony w układ trzech wzmacniaczy pracujących w układzie zbalansowanym. Na wyjściu znajdują się układy scalone MUSES8920. Wszystkie umieszczone są na podstawkach, co daje możliwość ich zmiany zgodnie z gustem muzycznym użytkownika.

Do DR.DAC3 możemy podłączyć szeroką gamę słuchawek, w tym wysokoomowe (do 600 Ω). Urządzenie może być również użyte, jako zewnętrzna karta dźwiękowa zaraz po podłączeniu do portu USB komputera lub laptopa. W trybie USB, dzięki funkcji pass-through, możemy przesłać dźwięk poprzez złącze cyfrowe – zarówno wielokanałowe Dolby Digital (AC3)/DTS jak i PCM. Złącza liniowe RCA mogą być użyte w celu podłączenia wzmacniacza lub głośników komputerowych z wbudowanym wzmacniaczem. Wyjście liniowe zbudowane jest w oparciu o wzmacniacz operacyjny montowany na podstawce.

Cena: 1549 zł

Źródło: Sunnyline