pl | en

Supra - zaciskać czy zakręcać?

Supra to nie tylko producent kabli, lecz także szerokiej gamy akcesoriów w postaci wtyków. Tym razem Szwedzi zaoferowali nowe końcówki do konfekcjonowania kabli głośnikowych

Wtyk Supra Combicon Crimp M6 składa się z trzech elementów: korpusu, końcówki (wtyki bananowe BFA lub widełki) i silikonowej osłonki.
Końcówki (widełki lub banany) są nakręcane na zaciskane na przewodach miedziane korpusy pozłacane 24 karatowym złotem. Korpusy produkowane są w rozmiarach i pasujących do kabli o średnicy od 1,5 do 6 mm.
Za stosowaniem kabli głośnikowych zakończonych wtykami przemawia fakt, że nieosłonięte końcówki kabli są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim na oddziaływanie powietrza, co negatywnie wpływa na dźwięk. Wtyki typu Supra Combicon Crimp M6 zapewniają prawidłowy kontakt kabla z gniazdem w kolumnach bądź wzmacniaczu, oraz chronią przed zwarciem i uszkodzeniem delikatnych końcówek kabla.
Supra nie zapomniała też o zwolennikach wtyków zakręcanych. Dla nich przygotowała korpusy, do których kabel jest mocowany przy pomocy śrub.

Źródło: Best – Audio