pl | en

Hegel HD11: 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy

W czasie kiedy powstaje coraz więcej serwisów umożliwiających słuchanie muzyki, dobrej jakości DAC jest niemalże koniecznością dla każdego melomana. To co HD11 może zrobić dla poprawienia jakości brzmienia, także ze źródeł skompresowanych, jest wyjątkowe. Co może zrobić poprawiając brzmienie dobrej jakości transportu płyt kompaktowych lub dobrze skonfigurowanego komputera jest niewyobrażalne. Sekret do wyjątkowych możliwości HD11 leży w unikatowej technologii przetaktowania sygnału i naszej wyjątkowej implementacji najlepszych na świecie układów scalonych dostępnych obecnie na rynku. W czasie, kiedy większość przetworników na rynku jest mniej więcej takich samych, Hegel opracował swoje produkty od podstaw. Hegel jest jednym z niewielu producentów wysokiej klasy audio, którzy mają know-how i możliwości opracowania analogowych i cyfrowych stopni urządzeń. To pozwala nam na używanie najlepszych na rynku scalaków w optymalny sposób oraz do opracowania nowych technologii, jeśli to konieczne.
Pokrótce HD11 to jeden z najbardziej zaawansowanych przetworników dostępnych na rynku i z nim można uzyskać najlepszą jakość z posiadanej muzyki cyfrowej. Niezależnie od tego czy jest to mp3, szwedzki dramat dokumentalny w telewizji czy muzyka full HD 24 bity na komputerze.

Unikalną cechą HD11 jest możliwość zdalnego kontrolowania komputerów podpiętych przez port USB. Jeśli rozpoczniecie Państwo listę odtwarzania można skorzystać z pilota HD11 do odtwarzania, pauzowania i poruszania się po liście. Nie są potrzebne żadne sterowniki i działa zarówno z pecetami jak i makami oraz większością odtwarzaczy programowych. Działają również serwisy takie jak Spotify czy Rhapsody.
HD11 korzysta z najnowszej technologii wraz z 32 bitowym przetwornikiem. Ten i inne komponenty zostały wybrane po serii testów i porównań wszystkich elementów dostępnych na rynku. HD11 korzysta tylko z najlepszych, niezależnie od ich ceny.

Port USB w HD11 służy do podłączania do komputera. HD11 może służyć jako wysokiej jakości karta dźwiękowa. Wystawiając kartę dźwiękową na zewnątrz komputera zmniejsza szumy. W połączeniu z zaawansowaną technologią redukcji jittera opracowaną przez Hegla dźwięk jest o wiele lepszy niż z karty wbudowanej w komputer.
HD11 jest urządzeniem Plug&Play, tak jak wszystkie karty dźwiękowe Hegla. Nie są potrzebne żadne sterowniki dla nowszych komputerów typu Mac lub PC. HD11 korzysta ze sterowników wbudowanych w systemy komputerowe, więc jest rozpoznawany i instalowany w kilka chwil.
HD11 przetwarza sygnały do 24 bit/ 96 kHz przez USB i do 24 bit / 192 kHz przez łącze optyczne lub elektryczne SPDIF.

DANE TECHNICZNE
Cyfrowe wejście SPDIF: koaksjalne/optyczne do 24 bit/192 kHz
Cyfrowe wejście USB: do 24 bit/96 kHz
Układ przetwornika/filtr cyfrowy: 32 bity
Poziom wyjściowy: 2.5V RMS (przy 0dBFS) na RCA i XLR
Wejścia cyfrowe: 2 koaksjalne, 1 optyczne i jedno USB typu B
Wyjścia analogowe: zbalansowane XLR i RCA niezbalansowane
Pasmo przenoszenia: 0 Hz – 50 kHz
Faza: analogowy filtr linear phase
Szum: -140 dB
Zniekształcenia: typowo poniżej 0,0007%
Zasilanie: transformator toroidalny i 30000 μF pojemności
Wymiary/waga: 6x21x26 cm (HxWxD)/3,5 kg

Źródło: Hegel Polska