pl | en

Nowe przedwzmacniacze Signature Edition firmy Audio Research

Przedwzmacniacz Audio Research Reference 40th Anniversary dostępny był tylko przez ograniczony okres czasu dla uczczenia 40-lecia istnienia Audio Research. Wykorzystując wiedzę i doświadczenia nabyte podczas pracy nad Anniversary Edition odświeżono istniejące modele Reference 5, Reference Phono 2 oraz LS17, aby tchnąć w nie nieco magii topowego modelu.

Przedwzmacniacze REF5, REF Phono 2 oraz LS 17 uzyskały obecnie status SE i odznaczają się zmianami zarówno w brzmieniu jak i wyglądzie zewnętrznym. Model LS 27 zawiera już właściwe rozwiązania i nie wymaga aktualizacji.
Najbardziej zauważalną zmianą jest nowy panel czołowy: czarne przyciski sterujące zostały zastąpione okrągłymi przyciskami aluminiowymi, obecnymi w pozostałych aktualnie produkowanych modelach. Uchwyty czołowe są oczywiście srebrne a płyta górna jest standardowo wykonana z pleksi (wersja metalowa dostępna jest na zamówienie).

Również wewnątrz urządzeń dokonano szeregu zmian i ulepszeń. Dodano dodatkową płytkę z kondensatorami, zwiększając niemal dwukrotnie zdolność magazynowania energii zasilacza, zastosowano nowe kondensatory teflonowe oraz nowe kondensatory sprzęgające i bocznikujące, nowe jest także okablowanie wewnętrzne.

Ceny nowych modeli Audio Research są następujące:
LS17 SE: 17600 zł
Ref5 SE: 57400 zł
Ref Phono 2 SE: 57400 zł

Ceny wykonania uaktualnień za pośrednictwem audiofast - dystrybutora Audio Research w Polsce:
Upgrade LS17 SE: 3400 zł
Upgrade Ref5 SE: 10400 zł
Upgrade Ref Phono 2 SE: 8300 zł

Źródło: audiofast.pl