pl | en

JADIS CALLIOPE – transport CD

CALLIOPE jest referencyjnym napędem CD typu top-loader z charakterystycznym subchassis podpartym na czterech masywnych kolumnach.

Poza odważnym wzornictwem, dostarczającym silnych wrażeń, ta wręcz kosmiczna konstrukcja CALLIOPE ma na celu całkowitą ochronę płyty CD przed wibracjami pochodzącymi zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz urządzenia.
Top-loader bazuje na sprawdzonym i znanym mechanizmie Philipsa CDM 12 PRO II zamontowanym w centralnej części płyty bazowej mechanizmu czytającego.
Płytę CD umieszcza się na talerzyku nośnym wykonanym z metakrylu i nakłada się dodatkowo krążek dociskający całą powierzchnię.
Efektem takiego rozwiązania jest większa trwałość łożyska i silnika w porównaniu z innymi czytnikami dostępnymi obecnie na rynku.
Ponadto sposób ładowania od góry urządzenia i zastosowanie szczelnej zasuwki umożliwia osiągnięcie pełnego zaciemnienia, a przez to redukcję niepożądanych odbić światła lasera.
Nowością jest zastosowanie transmisji sygnału pomiędzy transportem a dedykowanym przetwornikiem JD1 MK4 o nazwie Jadis DIG SIGNAL.

Dostępne są trzy wersje bazowe: Gray, Inox, Blue stone.

Cena 29000 Euro

Podstawowe parametry:

Transport - Philips CDM 12 PRO II
Wyjścia - SPDIF, AES/EBU, ST ,JADIS DIG SIGNAL
Pobór mocy - 65 W
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) - 480 x 230 x 450 mm
Masa - 50 kg

Źródło: Grobel Audio