pl | en

Audio Research REF250 i REF750 - nowe monofoniczne końcówki mocy

Audio Research przedstawia dwie nowe referencyjne lampowe wzmacniacze mocy REF250 i REF750 o mocach odpowiednio 250 i 750 Watów. Wzmacniacze w stosunku do swoich poprzedników REF210 i REF610T charakteryzują się licznymi udoskonaleniami, zarówno wewnątrz obudowy jak i zmianami dotyczącymi estetyki zewnętrznej.
Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to nowy monochromatyczny design, w skład którego wchodzi nowy panel czołowy wyposażony w mały aluminiowy przycisk zasilania. Urządzenia wykonane w kolorze srebrnym otrzymały srebrne uchwyty oraz tego samego koloru pokrywę górną. Z kolei modele wykonane w kolorze czarnym, dostarczane są z czarnymi uchwytami i czarnymi pokrywami górnymi.

Cyfrowe wyświetlacze fluorescencyjne zostały zastąpione miernikami analogowymi. Są one podświetlane i informują o poziomie oddawanej mocy, napięciu zasilania oraz służą do ustawiania biasu lamp mocy. Potencjometry służące do ustawiania biasu umieszczono tuż poniżej mierników. Podświetlenie mierników jest trójstopniowe, z możliwością całkowitego wygaszenia. Zastosowanie nowych mierników analogowych sprawiło, że pilot zdalnego sterowania stał się zbędny.
Odłączany przewód zasilający podłączany jest do gniazda IEC 20A. Dwa gniazda 12V służą do zdalnego włączania i wyłączania wzmacniaczy. Wzmacniacze wyposażono w terminale głośnikowe o impedancjach 4, 8 i 16 omów.

Ceny:
Ref 250 : 54000 zł
Ref 750 : 114400 zł

Źródło: audiofast.pl