pl | en

Monkey Cable – nowe kable mini jack i HDMI

Monkey Cable, brytyjski producent kabli wprowadza na polski rynek nowe linie okablowania audio oraz rozszerza dotychczas dostępne wersje kabli HDMI. Monkey Cable jako jedna z piętnastu firm na świecie jest oficjalnym członkiem stowarzyszenia HDMI Licensing LLC.

Mini-jack – do PC Audio i audiofilskie odtwarzacze przenośne
Wprowadzenie na rynek zupełnie nowych kabli mini-jack 3,5 mm oraz mini-jack - 2xRCA ma związek z gwałtownym rozwojem rynku PC Audio oraz dużą popularnością przenośnych odtwarzaczy plików cyfrowych. Wysoka jakość dźwięku z gęstych plików cyfrowych stawia zupełnie nowe wymagania dla akcesoriów PC Audio. Odpowiedź Monkey Cable to kable mini-jack (J2J) oraz mini-jack na 2xRCA (J2P) z serii Concept oraz Clarity.

Serie Concept i Clarity – mini jack (J2J) oraz mini-jack na 2xRCA (J2P)
W przypadkach obu serii zastosowano technologie znane z innych kablowych Monkey. Przewodnik z miedzi 5N, dodatkowo posrebrzany w przypadku wyższej serii Clarity. Zadbano o wysokiej klasy ekranowanie w postaci 95-procentowej miedzi OFC, co ma kluczowe znaczenie w przypadku PC Audio. Dzięki odpornej na zniszczenia osłonie z dielektryka polietylenowego producent obejmuje dożywotnią gwarancję wszystkie kable mini-jack (J2J ) oraz mini-jack na 2xRCA J2P.

Mini-jack - od 1,5 do 15 metrów!
Aby zapewnić pełną mobilność i elastyczność Klientom kable Monkey mini-jack (J2J) oraz mini-jack na 2xRCA (J2P) serii Concept występują w długościach do 15 metrów!

Nowe kable HDMI – 10 i 15 metrów w 3D, z Ethernetem z ARC.
Z myślą o wysokiej klasy domowych instalacjach audio-video Monkey Cable rozszerza swoja ofertę o długie kable HDMI – w długościach 10 i 15 metrów. Wszystkie kable spełniają standard „High Speed with Ethernet”, wcześniej znany jako HDMI 1.4a. Zarówno seria Concept jak i Clarity w pełni obsługują przesył obrazu 3D zgodny z HDMI 1.4a.

Oficjalna certyfikacja HDMI dla Monkey Cable!
Wprowadzenie dłuższych wersji kabli zbiegło się z oficjalnym przystąpieniem Monkey Cable do stowarzyszenia HDMI Licensing LCC, które ma wyłączne prawa do rozwiązań technologicznych oraz znaku towarowego HDMI.
Podstawowym warunkiem przystąpienia do stowarzyszenia jest przedstawienie pełnej dokumentacji, która świadczy o całkowitej zgodności produktów z wymogami organizacji HDMI Licensing LCC. Monkey Cable jako jedna z piętnastu firm na świecie pozytywnie przeszła testy zgodności produktów HDMI z wymogami organizacji HDMI Licensing LCC. Dotyczy to także kabli w długościach 10 oraz 15 metrów.

Ceny:
Kable mini-jack 3.5mm:
seria Concept – od 129 zł
seria Clarity – od 269 zł

Kable mini-jack na 2xRCA:
seria Concept – od 129 zł
seria Clarity – od 279 zł

Kable HDMI 10 metrów:
seria Concept – od 699 zł
seria Clarity – od 1349 zł

Kable HDMI 15 metrów:
seria Concept – od 999 zł
seria Clarity – od 1849 zł

Źródło: Rafko