pl | en

Witam!

Mam prośbę dotycząca pomocy przy zakupie wzmacniacza i odtwarzacza cd. Bardzo lubie słuchać muzyki i zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Do tej pory moja przygoda ze sprzętem Hi-FI ograniczała sie jedynie do modeli tzw. niskobudżetowych. Posiadałem zestawy m.in. Sony, Pioniera + kolumny Eltax Libert 5. Obecnie posiadam amplituner stereo Harman/Kardon Hk 3390+kolumny Pylon Audio Topaz 20 - jak do tej pory jest to mój najlepszy zestaw z którego jestem zadowolony, jednak chciałbym przejść na wyższą półkę. Kolumny Pylona chciałbym pozostawić jeszcze przez pewien czas, a zakupiony wzmacniacz + CD byłby dla mnie moim docelowym zestawem.

W tym celu mogę przeznaczyć na zakup wzmacniacza + CD kwotę około 10-14 tys. zł i w związku z tym chciałbym poprosić ekspertów o poradę i sugestie dotyczące wyboru konkretnego modelu.

Słucham rożnej muzyki, od Pink Floyd, U2, Mark Knopfler, Riversaid do Ani Dąbrowskiej ... Royskoop itd.
Chciałbym, aby mój nowy sprzęt grał naturalnym, zrównoważonym, nasyconym dźwiękiem o dużej rozdzielczości, a jednocześnie muzyka była wypełniona barwami i znakomitą przestrzenią.

Zastanawiam sie zarówno nad zakupem nowego jak i używanego sprzętu.
Z nowych myślałem nad: Creek Evo 50a+50cd, Audiolab, Exposure 2010, Music Fidelity 3, Roksan Kandy K3, Primare, może coś Hegla, Soul Note, Moon Neo?

Konkurencja jest naprawdę bardzo duża, sprzedawcy zachwalają ten sprzęt, który aktualnie posiadają w sprzedaży, ja mieszkam w mieście w którym niemożliwe jest odsłuchać wszystkich w/w produktów. Stąd też moja prośba o opinię i radę doświadczonych Kolegów. Który z w/w produktów prezentuje ogólnie dźwięk na najwyższym poziomie?

Rozważam również zakup używanego sprzętu i tu moim faworytem jest Krell S-300i + jakiś CD do niego. Ciekawy jestem też opinii o zestawie Cary Audio CAI-1 + CDP-1 - czy jest wart zainteresowania. A co sądzicie o wzmacniaczu firmy Bryston B-135?

Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju opinie, uwagi, sugestie itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Sławek
Panie Sławku!

Jedyne, co mogę, to polecić ze dwa systemy, których jestem pewien, bo te produkty słyszałem u siebie w systemie w nieodległym czasie. To najciekawsze propozycje, dlatego nie będę się odnosił do pytań – nie jestem w stanie komentować wszystkich systemów.

Pierwsza możliwość, to wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna i odtwarzacz CD Soul Note CS300. Jeśli nie wzmacniacz lampowy, to po prostu Soul Note, ale może wyższy model – SA710. Obydwie propozycje dadzą panu dokładnie to, czego pan szuka. Jeśli chce pan bardziej otwartego dźwięku, to wzmacniacz Hegla z CD Soul Note. I po sprawie :) Proszę nie zapominać o dobrych kablach, w tym sieciowych!

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła