pl | en

Witam!

Od kilku dobrych lat jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Leben CS 300. Tego pierwszego bez X, bez F. Do tej pory wymieniłem w nim oryginalne lampy na Baldwin EL 84 (USA) 1963r. Jest lepiej, ale korci, żeby zrobić coś więcej. Zastanawiam się nad wymianą kondensatorów sprzęgających, tak jak uczynił to Pan. Odstrasza cena i niewiedza. O ile montaż zleciłbym osobie wykwalifikowanej, o tyle nie za bardzo wiem jakie V-capy kupić. I tu moje pytanie: o jakich oznaczeniach, 2 pary, kwartet? Zwyczajnie się na tym nie znam. Wymiana lamp dała w największym stopniu poprawę i tak dobrej rozdzielczości, Leben to też szybki zwierz, brakuje mi natomiast odrobinę ciepła, czaru na średnicy i mięcha. Wypożyczenie sieciówek i interkonektu Harmonixa pokazało (oj bardzo!), w którą stronę iść, muszę jednak najpierw wygrać w Lotto:). Leben gra z Ayonem CD-07s i Chario Delphinus. Jeśli ta wymiana kondensatorów ma sens, to jakie konkretnie kupić i co jeszcze można ewentualnie zmienić w CS300?

Serdecznie pozdrawiam,
Czytelnik
Witam!

Myślę, że przy takich potrzebach najlepsze by były kondensatory olejowe, może właśnie od V-Capa. Ale jest też alternatywa – kondensatory stosowane przez firmę SPEC w ich wzmacniaczach, może nawet bardziej interesujące. Niestety ostatnio zmienił się polski dystrybutor, nie znam nowego.

Może więc jeszcze inaczej – kondensatory NOS? Proszę skontaktować się z firmą Nomos, oni w tym siedzą i na pewno coś sensownego zaproponują i w dodatku wykonają upgrade u siebie.

LINK

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła