pl | en

Witam Panie Wojciechu!

Osiem lat temu pomógł mi Pan złożyć system z którego długo byłem zadowolony. Był to Cyrus CD8SE + Cyrus 8vs2 + Dynaudio Focus 220 II  + komplet Furutech Evolution II. Grało to naprawdę bardzo dobrze. Do dzisiaj słyszałem niewiele systemów, które miały lepszą średnicę. To był specyficzny dźwięk, bardzo przyjemny.

Teraz mam do Pana raz jeszcze prośbę o pomoc. Posiadam Sugdena A21SE. I mam problem w dobraniu do niego kabli głośnikowych. Nordosty: Purple Flare i Blue Heaven ładnie otworzyły dźwięk, ale powodowały metaliczność wysokich tonów. Tego nie było w srebrnym Albedo Monolith, ale ten dźwięk z kolei był sztuczny i jakiś taki silnie modyfikowany. Siltech Classic 330L był wystarczająco szczegółowy, ale niższą średnicę i wyższy bas miał bardzo wycofaną. Za bardzo. Dopiero Furutech FS-Alpha pokazał dźwięk bardzo wyrównany w całym paśmie, ale niestety był mało szczegółowy i selektywny.

Generalnie przy kablach srebrnych dźwięk ładnie się otwiera, ale zbyt dużo jest w nim metalicznych naleciałości. Z kolei kable miedziane są bardziej wyrównane, ale za to mniej szczegółowe. Czy mógłby mi Pan doradzić kabel (w cenie opisywanych przeze mnie kabli), którego dźwięk byłby dobrze zrównoważony, i przede wszystkim otwarty? Jeśli byłby Pan jeszcze tak uprzejmy to prosiłbym również o kilka wskazówek co do kolumn (Vandersteen 1Ci, ProAc Studio 148, nie zagrały dobrze) i odtwarzacza CD, z którymi Sugden A21SE pokaże jak potrafi zagrać.

Z góry dziękuję za pomoc,
Krzysztof
Panie Krzyśku!

Najwyraźniej coś jednak z w życiu dobrego zrobiłem, skoro mnie pan nie skreślił :)
Ale do rzeczy – myślę, że w pana przypadku są dwie możliwości: kable KBl Sound, albo Harmonix. Pewnych rzeczy razem pan nie dostanie, tj. trzeba wybierać albo-albo, ale akurat te kable są dobrze zrównoważone.

Co do kolumn, to czy próbował pan klasyki, tj. Harbethów, albo Spendorów z serii A? Jeśli tak i nie wypaliło, to może polskie Divine Acoustics ELECTRA GENERATION 3 ( LINK). Zdziwi się pan, co one potrafią…

Pozdrawiam i dziękuję za wierność :)

Wojciech Pacuła