pl | en

Dzień dobry Panu!

Jestem na etapie kompletowania zestawu który w zamyśle ma być moim docelowym zestawem. Moje dotychczasowe wybory są w pewnym sensie kompromisem pomiędzy możliwościami finansowymi a moimi chęciami oraz nastawianiem na CD a nie na pliki (na winyl może kiedyś przyjdzie czas?). Za odtwarzacz służy mi Lektor IV Ancien Audio (sędziwy, trochę ulepszony który mnie w pełni zadawala), wzmacniacz to nowa wersja Unison Research S6 (na wejściu ECC82 Mullarda). IC to wyrób jednego z krakowskich producentów, a głośnikowy to Harmonix hs101. Pokój to około 27 m2 o wysokości 2,6 m kolumny muszą stać niestety na dłuższej ścianie a odległość od tylnej ścianki kolumny to max 70 cm.  

Słucham głównie jazzu, niezbyt głośno, zależy mi na możliwie pełnym zakresie już przy niezbyt dużych poziomach głośności. Jakie kolumny mógłby Pan polecić do tego wzmacniacza w granicach powiedzmy około 15 tys.? Mogą być używane.  Do tej pory używałem Vandersteen 1ci, ale  chciałbym kupić kolumny które wniosą do tego zestawu taką poprawę jaką wniosła zmiana poprzedniego wzmacniacza lampowego na Unison Research S6 - w zamyślę dużą. Będę wdzięczny za każdą sugestie co powinienem wziąć pod uwagę przy robieniu listy do odsłuchu, a może jest jakieś złote zestawienie z tym wzmacniaczem?  

 Pozdrawiam
Piotr
Witam!

Złotych zestawień nie znam, może poza jednym: Sonus faber. To kolumny, które wydają się trudne do napędzenia, które jednak grają ze wzmacniaczami lampowymi bardzo dobrze. To samo z Chario - może nawet lepiej. Proszę posłuchać modeli z tego przedziału cenowego obydwu marek, będzie pan wiedział, gdzie jest.
Ale jeśli nie ciśnie pana coś, że musi pan wydać te 15 000, a chciałby mieć naprawdę wyrafinowany dźwięk, to proszę wypróbować polskie kolumny Divine Acoustics ELECTRA GENERATION 3 (LINK). Zobaczy pan , co można za te pieniądze zrobić :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła