pl | en

Witam Panie Wojciechu!

Piszę z takim chyba już obecnie przestarzałym problemem, mianowicie poszukuję CD do mojego zestawu i proszę po poradę.

Obecny system to: Octave HP500 + RE290 + Dynaudio 25SE + komplet Harmonixa. Szukam CD z dobrym basem, rozdzielczością i selektywnością, nie chcę, by cokolwiek odchudzał, stawiam na wypełnienie i barwę.

Miałem przez moment CD1sc Ayona i moim zdaniem średnio u niego z kontrolą basu i selektywnością (bynajmniej u mnie). Przeczytałem u Pana o mało mi znanej firmie Soulnote i wypożyczyłem ich najwyższy model CD, ten maluszek o polewę mniejszy od Ayona był również o połowę lepszy – znowu: jak dla mnie :) A to takie niepozorne maleństwo.

Jeśli to możliwe to proszę o poradę w które marki uderzać. Rozważam jeszcze opcję przetwornika i transportu, ale nie wiem, czy się zmieszczę cenowo, myślę o wydatku 20-30 tys., czy raczej nic nie znajdę ciekawego w tej cenie?

Pozdrawiam
Roman
Witam!

Proszę próbować CEC-a - to dobry wybór. Fajny byłby też DAC Exogal Comet Plus z transportem CEC-a, ale to będzie drożej. Kolumny zawsze można wymienić, ale to na końcu. Taka zmiana na pewno poprawi kontrolę i barwę basu. Sam nie wiem, co panu poradzić ze wzmacniaczem – to dobre urządzenie i dopiero jakiś Accuphase z serii A, np. A46, coś by w tej mierze poprawił. Ale zacząć od CD i tak trzeba :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła