pl | en

Witam!

Panie Wojtku, zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza SACD - mam już kilka odtwarzaczy CD, a chciałbym w swojej kolekcji posiadać również bardzo dobry odtwarzacz tego formatu.  I tutaj proszę o opinię , poradę i podpowiedź , które odtwarzacze SACD są godne uwagi , przede wszystkim, które są prawidłowo i po audiofilsku skonstruowane, zgodnie ze sztuką, co może przełożyć się na bardzo dobry naturalny dźwięk, a nie na marketing sprzedażowy i „nowościowy”. Interesuje mnie sprzęt z bieżącej i zakończonej produkcji , czyli kupno z drugiej ręki.

No, chyba że takowe urządzenie nie istnieje, tutaj też proszę o opinię. Przedział cenowy od 5000 do 50 000 zł.

Kolejne pytanie: czy odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP - LX88 nadaje się do słuchania płyt SACD w systemie stereo, albo to kolejny wieloformatowiec , który nadaje się tylko do filmów, a w muzyce mógłby zagrać lepiej nawet tańszy odtwarzacz pozbawiony wizji? Bo też zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza.

Proszę o poradę, bo ja nie mam możliwości odsłuchu takich urządzeń ze względu na moje miejsce zamieszkania i brak czasu.

Pozdrawiam.
Stan
Panie Stanisławie!

Tak szeroki przedział cenowy uniemożliwia sensowną poradę. Bo z jednej strony mógłbym polecić odtwarzacze Accuphase, np. DP-720 (LINK ) i Esoterica , a z drugiej odtwarzacze Marantza, obydwie propozycje w swoim przedziale cenowym znakomite. Tak zresztą bym szukał, w zależności od pieniędzy, które chciałbym wydać. Bo potem są cudowności w postaci odtwarzaczy Playback Design, emm Labs i dCS. Ale to ogromne pieniądze. Jeśliby pan jednak poszukał głębiej, to może się okazać, że złotym środkiem byłby odtwarzacz Luxmana.

Całkowicie w tym kontekście pomijam odtwarzacze wieloformatowe, jak wymieniony Pioneer, w których odtwarzanie SACD jest tylko obowiązkową częścią licencji, a nie czymś istotnym.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła