pl | en

VTL MB-450 Seria III – informacja o nowej wersji monobloków VTL

Miłośnicy muzyki od dawna cenią monobloki firmy VTL MB-450 Signature za ich wyjątkową prezentację dźwięku i za cenę, która jest adekwatna do ich jakości.
Nowe MB-450 Seria III mają całkowicie przeprojektowane układy całej ścieżki dźwięku. Ulepszenia dotyczą obecnie układów które są w pełni zbalansowane i posiadają liczne komponenty najwyższej jakości, dzięki czemu we wzmacniaczach uległa poprawie możliwość wysterowania zestawów głośnikowych a także muzykalność odtwarzanych dźwięków.

Nowe monobloki MB-450 Seria III posiadają konstrukcję stosującą płytszą, szybszą i w pełni zbalansowaną pętlę negatywnego sprzężenia zwrotnego. Zastosowanie przeprojektowanej pętli sprzężenia zwrotnego całkowicie eliminuje efekt dzwonienia i nie wymaga zastosowania kondensatorów kompensujących w celu zachowania stabilności pracy urządzenia. Dzięki powyższym rozwiązaniom technologicznym udało się stworzyć wzmacniacze mocy o lepszej i bardziej koherentnej muzykalności, które pozostają stabilne nawet po podłączeniu do kolumn o wyjątkowo niskiej impedancji.
Możliwość precyzyjnej regulacji BIAS oraz ekranowanie, zapewniają większą tonalną stabilność i jednolitość obrazu dźwiękowego, szczególnie podczas odtwarzania skomplikowanych, dynamicznych nagrań. Kolejnym nowym rozwiązaniem technologicznym zastosowanym w 450 Seria III jest zmienny współczynnik tłumienia sprzężenia zwrotnego, który pozwala użytkownikowi wzmacniacza na idealne dopasowanie impedancji stopnia wyjściowego poprzez wybór poziomu negatywnego sprzężenia zwrotnego według jednego z czterech możliwych ustawień. Są to poniższe ustawienia:

1. LOW – najniższy poziom tłumienia sprzężenia zwrotnego, dobra kontrola kolumn, najbardziej naturalny dźwięk.
2. MED – lepsza kontrola kolumn, która ma pewien wpływ na jakość dźwięku.
3. HI – Doskonała kontrola kolumn, z trochę większą ingerencją w jakość dźwięku. Jednak w przypadku niektórych szczególnie trudnych do wysterowania kolumn, poprawa ich kontroli ma zdecydowanie pozytywny wpływ na uzyskany efekt finalny.
4. MAX - Maksymalny poziom tłumienia sprzężenia zwrotnego, w wyniku którego jego wpływ na jakość dźwięku jest zauważalny.

Końcowym ulepszeniem wprowadzonym w Serii III stało się zastosowanie wyrafinowanych komponentów, takich jak kondensatory Mundorfa z serii ,,silver oil”.
Wzmacniacz wykorzystuje osiem lamp 6550C lub KT-88 na jeden monoblok, a także jedną lampę 12AT7 i jedną 12BH7. Moc na obciążeniu 5 Ω w trybie tetrodowym to 425 W, a w trybie triodowym to 200 W. Impedancja wejściowa jest równa 45 kΩ a czułość zmienia się pomiędzy 1 V a 2 V, zależnie od ustawienia współczynnika tłumienia.
Waga: 42 kg/szt.
Wykończenie: czarne lub srebrne szczotkowane aluminium

Cena: 76 000 zł/paraŹródło: HiFi Club