pl | en

Nowy producent kabli - ReAr

Kabel ReAr Power przeznaczony jest do zasilania wysokiej klasy urządzeń Hi-Fi oraz A/V z sieci 230 V prądu przemiennego, wyposażonych w standardowe gniazdo sieciowe typu IEC. Jego zadaniem jest możliwie bezstratny przesył prądu i maksymalne ograniczenie zakłóceń na wyjściu co się bezpośrednio przekłada na jakość funkcjonowania urządzeń pracujących na tym kablu.

BUDOWA
Konstrukcja przewodu, jego przekrój i sposób łączenia przewodników daje efekt niskiej impedancji co z kolei zapewnia wysoką rezerwę prądową. Pozwala to uzyskać np. większą dynamikę wzmacniacza podłączonego do sieci naszym kablem. Jakość zastosowanych przewodów oraz ich łączna masa własna pozwala wytłumić większość zakłóceń z zakresu częstotliwości drgań elektromagnetycznych. Równolegle poskręcane żyły robocze nie dopuszczają do powstawania pola elektromagnetycznego wokół przewodników co tym samym eliminuje szkodliwe dla sygnału drgania. Dodatkowo sygnał ochraniany jest przed zakłóceniami ze źródeł zewnętrznych specjalnym ekranem wykonanym z ocynowanej miedzi o pokryciu około 88%, który poza wspomnianą ochroną cofa prądy pasożytnicze do uziemienia. Żyły w liczbie 7, każda o przekroju 1,5 mm lub we flagowym modelu 2,5 mm wykonane są z czystej miedzi co daje nam łączny przekrój dla przewodów L i N 4,5 mm lub 7,5 mm w modelu flagowym. W tym miejscu należy zaznaczyć że tego typu konstrukcja spotykana jest u konkurencji dopiero w trzykrotnie wyższym przedziale cenowym. Wszelkie połączenia maja charakter skręcany z udziałem tulejki, bez wykorzystania cyny co daje optymalny, a przede wszystkim niezawodny efekt wiązania na linii przewód - wtyk. Kabel pokrywa wysokiej jakości oplot który nie zmniejsza jego elastyczności dzięki czemu nie ma problemów z umiejscowieniem go w systemie. Całość zakończona jest estetycznym wtykiem SCHUKO oraz IEC.

WŁAŚCIWOŚCI
Wpięcie kabla zasilającego ReAr Power w zestaw Hi-Fi daje efekt natychmiastowej poprawy reprodukcji dźwięku co potwierdzone jest wieloma testami odsłuchowymi oraz opinią niezależnych użytkowników. Na pierwszy plan wysuwa się polepszenie przestrzenności brzemienia. Nadanie mu bardziej namacalnej stereofonii. Dźwięk staje się plastyczny, wyraźny i muzykalny. Instrumenty słychać klarowniej i wydają się bliżej słuchacza. Odtwarzany utwór staje się żywy i dynamiczny z większą ilością drobnych szczegółów nadających smaczku każdej kompozycji. Charakterystyczna jest także lepsza kontrola basu, panowanie nad nim, sprężystość i precyzja szczególnie w jego dolnych rejestrach.
Największą zmianę na plus odnotowuje się użytkując kabel ze źródłem dźwięku najbardziej podatnym na zakłócenia tj. odtwarzacz CD/BD, transport CD/BD, przetwornik C/A, odtwarzacz strumieniowy itp. W nieco dalszej kolejności znajdują się urządzenia typu wzmacniacz, przedwzmacniacz, amplituner A/V, a nawet projektor. Pełne właściwości brzmieniowe kabel uzyskuje po około 100 -150 godzinach pracy. Skala poprawy zależy od kilku czynników a w szczególności rodzaju systemu w jaki przewód jest wpięty, charakterystyki sieci elektrycznej z jaką współpracuje oraz przede wszystkim predyspozycji słuchowych użytkownika.
Wszystkie kable ReAr konfekcjonowane są w Polsce przez dyplomowanego technika elektryka. Ceny przewodów zaczynają się od 199 zł. Dla zapewnienia tak niskiej ceny kable można nabyć tylko bezpośrednio u producenta – salon audio Elektropunkt lub online.Źródło: Elektropunkt