pl | en

Acoustic Signature - Tango Ultimate, Tango Mk3, !ECCO

Niemiecka firma Acoustic Signature, specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy gramofonów, ma od niedawna w swojej ofercie trzy nowe urządzenia — jeden gramofon i dwa przedwzmacniacze gramofonowe.

Tango Ultimate to droższy model phono stage’a. Jego konstruktorzy skupili się na precyzyjnej korekcji sygnału wejściowego. Każdy element służący do budowy urządzenia ma indywidualnie mierzone wartości przy użyciu precyzyjnych narzędzi pomiarowych, a selekcja dokonywana jest z tolerancją mniejszą niż 1%. Elementy w torze jednego kanału są parowane z odpowiednimi komponentami kanału drugiego. Zastosowano zarówno korekcję pasywną, jak i aktywną. Komponenty umieszczone są na płytce drukowanej przy użyciu najnowszej technologii CAD. Masa została poprowadzona gwiaździście. Zasilacz dostarcza do obwodów wzmacniacza napięcie filtrowane. Na wyjściu pracują szybkie tranzystory MOSFET w klasie A. Impedancja wyjściowa jest bardzo niska, więc rodzaj zastosowanego kabla nie powinien mieć znaczenia krytycznego. Urządzenie umieszczone jest w solidnej obudowie z grubego bloku aluminium, która jest jednocześnie ekranem.

Tango Mk3 to przedwzmacniacz gramofonowy ze średniej półki cenowej. Elementy umieszczone są po obu stronach płytki drukowanej (w celu skrócenia ścieżki sygnałowej) i chronione od góry dużym ekranem. Phono stage obsługuje zarówno wkładki MM jak i MC. Tolerancja wobec krzywej RIAA jest mniejsza niż 0,2 dB. Taki wynik osiągnięto poprzez zastosowanie kondensatorów i rezystorów o tolerancji 1%. Tango wyposażony jest również w filtr subsoniczny, który eliminuje zniekształcenia poniżej 6 Hz. Wzmocnienie wynosi 40 dB dla wkładek MM i 67 dB dla wkładek MC.

Nowy model gramofonu nosi nazwę !ECCO i jest w tej chwili najtańszym gramofonem oferowanym przez firmę. Z zewnątrz przypomina model Barzetti — ma podobne, lakierowane na czarno, błyszczące chassis. Łożysko wykonane jest z utwardzanej i polerowanej stali. Osłona łożyska zawiera dopasowane w wysokiej temperaturze samosmarujące się wkładki z brązu, dlatego ten element gramofonu nie wymaga konserwacji. W podstawie łożyska znajduje się opracowany przez Acoustic Signature materiał Tridorfolon. Żadne z łożysk niemieckiej firmy nie wymaga oliwienia — działają „na sucho”. Silnik gramofonu jest stabilny i nie przenosi drgań na talerz. Ważący 4,3 kg talerz wytoczony jest z aluminium na tokarkach CNC. Gramofon stoi stabilnie na regulowanych, aluminiowych nóżkach.

Ceny:
!ECCO: 5000 zł
Tango Mk3: 3900 zł
Tango Ultimate: 6900 złŹródło: Audio System