pl | en

Castle Howard S3 – kolumny wolnostojące z układem twin-pipe

Howard 3 to nie jest ulepszona wersja modelu Howard 2, a raczej całkowicie nowa odsłona znanej i lubianej kolumny. Castle Howard 3 to nieco mniejsza konstrukcja, z układem twin-pipe, podobnym do tych z kolumn Harlech. Dwa 150 mm głośniki nioskośredniotonowe z membraną z plecionki węglowej – jeden promieniujący do przodu, a drugi do góry – są dostrojone do różnych częstotliwości, dając razem genialny, niski bas, schodzący do 32 Hz, wypełniający pokój naturalnym obrazem muzycznym.
Głośnik basowy dzieli zalety z innymi głośnikami z serii Classic, a wśród nich uwagę zwracają specjalnie wyprofilowane nabiegunniki poprawiające dynamikę, pokrywane miedzią aluminiowe cewki, dające niższą masę ruchomego układu oraz wewnętrzne okablowanie CasWire, zapewniające lepszą rozdzielczość. W dodatku Howard 3 ma zwrotnicę z lutowanymi kablami z topowymi kondensatorami ICW i zaciskami głośnikowymi niemieckiej firmy WBT.
Podobnie jak w przypadku innych głośników Castle, tak i w tym przypadku mamy do wyboru jedną z ośmiu naturalnych oklein o najwyższym standardzie.

Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia: 35 Hz-20 kHz
Impedancja nominalna: 8 Ω
Skuteczność: 90 dB (1 W/1 m)
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-175 W
Typ obudowy: Twin pipe quarter wave
Głośnik niskotonowy: 2 x 150 mm z membraną z plecionki włókna węglowego, odlewany kosz
Głośnik wysokotonowy: 28 mm, miękka kopułka
Wymiary (HxWxD): 1000 x 210 x 335 mm
Waga: 26 kg

Cena: 9900 zł

Źródło: Eter Audio