pl | en

Pro-Ject DEBIUT CARBON DC ESPRIT SB
Gramofon

Nowy DEBIUT CARBON DC ESPRIT SB został zaprojektowany aby wyznaczać nowe standardy w tej kategorii gramofonów w nadchodzącym dziesięcioleciu – w czasie, kiedy gramofon jest znów respektowanym źródłem sygnału i rośnie zapotrzebowanie na dobre konstrukcje oferujące oprócz znakomitego brzmienia również funkcjonalność ułatwiającą obsługę gramofonu. Ramię z plecionki włókna węglowego (materiał ten ze względu na cenę na ogół używany jest w dużo droższych konstrukcjach ramion) o długości 8,6'' oferuje dostateczną sztywność i za razem zmniejsza nie pożądane rezonansy. Fabrycznie uzbrojone jest we wkładkę Ortofon 2M-RED.
Moment obrotowy przykazywany jest z silnika na sub-talerz, na którym nałożony jest talerz główny z akrylu o średnicy 30 cm. Sam silnik AC o niskim poziomie zakłóceń zamortyzowany jest poprzez zastosowanie absorberów TPE.

Sporą nowością jest zastosowanie generatora częstotliwości DC-AC w torze zasilania silnika gramofonu. Element ten powszechnie stosowany jest w regulatorze Speed Box (SB). To pozwala również na zastosowanie elektronicznej zmiany obrotów silnika. Zatem odpada zdejmowanie talerza i ręczne przerzucanie paska z rolki na rolkę w trakcie zmiany prędkości obrotowej. Użycie stabilizatora pozytywnie wpływa również na stabilność obrotów oraz głośność pracy silnika.
Tak jak wszystkie gramofony z tej serii Esprit SB posiada plastikową pokrywę zawieszaną na zawiasach oraz odłączany przewód sygnałowy z masą.
Nowy esprit SB Produkowany jest w wykończeniach: czarnym, białym i czerwonym high gloss.

Cenę ustalono na 2190 zł (z wkładką 2M-Red)

Źrodło: Voice