pl | en

Primare PRE60 + A60
Przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy

„Prostota jest szczytem wyrafinowania“ - zgodnie z tymi słowami Primare tworzy każdy nowy produkt już od ponad 30 lat. Prawdziwe legendy teamu Primare, na ktorego czele stoi Lars Pedersen, który swoją dużą przygodę z projektami elektroniki zaczął już dużo wcześniej dla marki Copland, wielokrotnie uzyskały cenionie nagrody i wyróżnienia wśród prasy fachowej. Tysiące zadowolonych użytkowników i fanów marki z niecierpliwością oczekują tegoroczne premiery - przedwzmacniacz liniowy PRE60 oraz referencyjny wzmacniacz mocy A60.

Za sprawą najwyższej serii 60 Primare staje się ponownie obecne na rynku systemów hi-endowych, po raz kolejny wdrażając kultowe projekty podobnie jak w poprzednich dekadach. W A60 otrzymujemy tradycyjną jakość wykonania z prostotą wykończenia obudowy. Na potrzeby tego projektu zastosowano szereg najwyższej klasy układów analogowych oraz cyfrowych. A60 dostosowany jest do obciążeń 4- i 8-omowych, przy których daje moc 2x500 i 2x250 W.
Użyte komponenty są bardzo wysokiej jakości, m.in. zastosowano wewnętrzne okablowanie Van den Hula, a gniazda głośnikowe i gniazda RCA to nextgen WBT, XLRy są Neutrika. W celu lepszej separacji zastosowano osobne zasilanie dla układów: analogowego i cyfrowego. Dzięki technologii UFPD (Ultra Fast Power Device) dźwięk staje się szybszy i bardziej zwinny w znacznie szerszym zakresie częstotliwości. Pod względem ekologii A60 jest znacznie lepszy od tradycyjnych produktów w klasie A/B. A60 jest również bardziej wydajny bez generowania nadmiernego ciepła.

PRE60 z kolei to audiofilski przedwzmacniacz w którym zastosowano najwyższej klasy DAC oraz odtwarzacz strumieniowy. Urządzenie posiada 2 pary wejść XLR od Neutrika, 4 pary wejść RCA są to Nextgen WBT, poza tym PRE60 zaopatrzono w 2 pary wyjść RCA i 2 pary zbalansowanych wyjść XLR. Oprócz obsługi z panelu frontowego lub z pilota dostępna jest pełna obsługa systemu z poziomu aplikacji Primare App, która obsługiwana jest przez urządzenia z iOS i Android. Umożliwia ona wybór i zmianę wejść, regulację głośności, przeszukiwanie zawartości zasobów on-line oraz dostęp do bibliotek muzycznych.
Oba urządzenia zaprojektowano i wyprodukowano w Szwecji.

Cena za każde urządzenie to 29 900 złotych

Źrodło: Voice