pl | en

AURALiC ARIES
Transport plików audio

ARIES to pierwszy produkt AURALICa w technologii Lightning Streaming, i pierwszy na świecie, który umożliwia streamowanie plików Double DSD po WiFi.

ARIES działa jako łącznik pomiędzy plikami z muzyką znajdującymi się na urządzeniu sieciowym lub dostarczanymi za pośrednictwem wysokiej jakości usług online (WIMP, Qobuz), a wszelkiej maści DACami, pozwalając na streamowanie muzyki niemal w każdym formacie hi-rez, łącznie z DSD, Double DSD i DXD - zarówno po kablu LAN jak i bezprzewodowo.

ARIES zbudowano na platformie AURALIC Tesla, która opiera się na czterordzeniowym procesorze ARM Coretex-A9 pracującym z zegarem 1 GHz, 1 GB szybkiej pamięci DDR3 i 4GB pamięci stałej flash. Moc obliczeniowa Tesli kształtuje się na poziomie 25000 MIPS, więcej niż potrzeba do sprawnej obsługi dużej ilości formatów zapisu audio: AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV i WMA.

Wejścia ARIESa obejmują dwuzakresowe WiFi, gigabitowy port LAN oraz USB 2.0, do którego można podłączyć dysk twardy lub pendrive z muzyką. Wyjścia to USB z opatentowaną przez AURALICa technologią ActiveUSB, a także: AES/EBU, coaxial i TOSLINK.

Ceny w Polsce:
ARIES LE: 4199 zł
ARIES 6299 zł (wersja z lepszym zasilaniem i zegarami femtoclock)

Źrodło: auralic.pl