pl | en

Naim Label
Nowości – kwiecień 2014

Oferta sklepu Naimlabel.pl wzbogacona została właśnie o kilka nowości płytowych, z którymi bez wątpienia warto się zapoznać.

Marc Ford – „Holy Ghost”.
Marc Ford, znany do tej pory głównie z gry w zespole The Black Crow, zdecydował się na nagranie swojego solowego albumu zatytułowanego „Holy Ghost”. Ten znakomity gitarzysta, uważany za jednego z najlepszych muzyków swojego pokolenia nagrał we współpracy z członkiem zespołu Phantom Limb niejednoznaczne, ambitne dzieło, poruszające w sferze emocjonalnej, charakteryzujące się jednocześnie odpowiednią mocą brzmienia. Płyta ta, wedle słów samego Marca Forda, jest „pełna nadziei i mroczna zarazem”. Przekonać się o tym będzie można już 14 kwietnia.

Sabina – „Toujours”.
Sabina Sciubba to wyjątkowa artystka poruszająca się w takich muzycznych nurtach, jak elektronika, art-pop czy nawet awangarda. Jej muzyczny rozwój już od bardzo wczesnych lat przebiegał pod czujnym okiem włoskiego wirtuoza gitary Antonio Forcione, który w 1998 roku nagrał z nią album krążek Meet Me In London – hitową płytę, która jest postrzegana jako jedno z lepszych dzieł, jakie w swojej karierze wyprodukował Forcione. W 2003 roku Sabina współzakładała zespół Brazilian Grils, który w roku 2009 zdobył nominację do prestiżowej nagrody Grammy.
Rok 2014 jest kolejnym przełomowym momentem w życiu Sabiny. W marcu tego roku światło dzienne ujrzała jej pierwsza solowa płyta, zatytułowana „Toujours”. Sabina na tej płycie pokazuje swoje kolejne, chyba najbardziej ambitne, oblicze. Album ten nie jest kolejnym łatwym, lecz końcowo rozczarowującym art-popowym nagraniem. Jest on trudny, ambitny, ale nagradzający słuchacza naprawdę bardzo dobrymi doznaniami muzycznymi. Doznania te do tej pory docenili redaktorzy takich pism, jak „NME”, „Q Magazine”, „Uncut” czy „Independent”, wystawiając mu pochlebne opinie i wysokie oceny. Krążek ten, pomijając interesującą zawartość artystyczną, może pochwalić się też znakomitą jakością nagrania. Płyta ta brzmi naprawdę dobrze, pozwalając skupić się na samej muzyce, a nie na niedoskonałościach nagraniowych, które często psują przyjemność z słuchania. Płytę tę można nabyć na stronie www.naimlabel.pl i cieszyć się z wyjątkowych przeżyć. Premiera „Toujours” miała miejsce 25 marca bieżącego roku.

Pylo – „The Woman EP”
Pylo to młody, zdolny i obiecujący brytyjski kwintet, który zdążył podbić już serca słuchaczy piosenką „Enemies” pochodzącą z poprzedniej „epki” formacji „Bellavue”. Zespół Pylo doskonale oddaje obecne trendy w graniu rockowym, a styl, jaki grupa wykształciła, jest mieszaniną starych dobrych brzmień z nowoczesnym rockiem w stylu Kings of Leon czy Coldplay’a. Rok 2014 to data premiera kolejnego minialbumu od Brytyjczyków. Tym razem nosi on tytuł „The Woman”, a w jej skład ma wchodzić pięć utworów. Premiera tej „epki” miała odbyła się 31 marca tego roku.

Get the Blessing – „Lope and Antilope”
“Lope and Antilope” to czwarty w ogóle, a drugi wydany pod szyldem Naim label, album jazzowej grupy Get the Blessing. Zespół ten powstał w 2000 roku, gdy jego członkowie zafascynowani nowoczesnym i improwizacyjnym stylem legendarnego Ornette’a Colemana postanowili pójść ścieżką wytyczoną lata temu przez mistrza. Album „Lope and Antilope” jest niemal w całości improwizowany, a miejsce jego nagrywania, opuszczona fabryka ceramiki w Pembrokeshire wyzwoliła w artystach nowe pokłady innowacyjności, pomysłów i niespotykanej dotąd u nich energii. Zespół, choć swoją grą nawiązuje do dawnych brzmień, bardzo chętnie korzysta ze zdobyczy najnowszych technologii muzycznych, używając przeróżnych gitarowych efektów do uzyskania satysfakcjonującego i niejednoznacznego brzmienia. Album ten jest dostępny od lutego tego roku.

Źrodło: NaimLabel.pl