pl | en

Definitive Technology Incline
Kolumny aktywne

Definitive Technology wprowadza do Polski i Europy pierwsze aktywne kolumny, które korzystają z dorobku opatentowanych technologii znanych z innych produktów - wielokrotnie nagradzanych w Polsce, jak i USA.
Nowe głośniki Incline oferują bezkompromisowe rozwiązanie technologiczne – dzięki wbudowanemu przetwornikowi DAC z wejściem optycznym oraz USB przejmują z telewizora lub komputera czysty sygnał cyfrowy, nieskażony niskiej klasy obróbką cyfrowo-analogową. Następnie sygnał kierowany jest aż do czterech końcówek mocy pracujących w trybie bi-ampingu – oznacza, to że każdy głośnik w Incline posiada własną końcówkę mocy!

Takie rozwiązanie pozwala perfekcyjnie kontrolować i napędzać pracę kompletu 4 głośników, z których dwa posiadają średnicę aż 10 centymetrów i dwóch dodatkowych membran pasywnych (średnica także 10cm). Pracę całości nadzoruje 56-bitowy procesor DSP.
Incline, dedykowane są zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego. Swoim designem idealnie wpasują się zarówno w styl nowoczesnych telewizorów LED/OLED jak i eleganckich komputerów i laptopów.

Incline, czyli pochylony
Incline, oznacza pochylony. Wychylenie o 9.5 stopnia głośników pozwala skierować pole rozpraszania dźwięku dokładnie w kierunku głowy osoby, która korzysta z Incline ustawionych na biurku, tuż obok monitora komputerowego. Tego typu rozwiązanie pozwala na 100% pokrycie pasma przenoszenia głośników Incline.

Bi-polarny, czyli unikalny na skalę światową
W przypadku zarówno bliższej jak i dalszej odległości np. przy oglądaniu telewizji za prawidłowe rozpraszanie dźwięku w pomieszczeniu odpowiada bipolarny układ głośników tzn. grający zarówno do przodu jak i do tyłu. Dzięki projektowaniu dźwięku opartego na odbiciach od ścian Incline to system nagłośnienia kina domowego w układzie 2.0 – zdecydowanie górujący nad dowolnym soundbarem w swoim przedziale cenowym. Brzmienie niskich i średnich tonów wzmacnia kolejne unikalne rozwiązanie w tego typu produktach – membrana pasywna, która zastępuje klasyczne wyjście bas-refleks.

Obudowa i procesor DSP z trybami EQ
Głośniki zamknięto w obudowie z supersztywnego, odpornego na rezonanse materiału Polystone. Całość oparto na podstawie wyciętej z jednego płata przetworzonego maszynowo aluminium. Za prawidłową pracę czterech końcówek mocy odpowiada 56-bitowy procesor DSP wyposażony w dodatkowy czujnik przegrzania wzmacniaczy zainstalowanych w obudowie Incline. Procesor DSP został wyposażony w dwa tryby EQ, jeden klasyczny, który umożliwia regulowanie natężenia dźwięku zarówno z poziomu komputera/telewizora jak i poprzez fizyczne przyciski na obudowie. Drugi, audiofilski, pomija cyfrową regulację dźwięku w komputerze lub telewizorze przejmując pełną kontrolę nad jakością dźwięku, aby zagrał jeszcze lepiej.

Cena za parę: 1695 zł

Konstrukcja: 2-drożna
Przetworniki: dynamiczne
Wzmacniacz: tryb bi-amping 2x20 W na kolumnę
Głośniki wysokotonowe: 1x11,9 mm, jedwabny wykonczony silikonem z dedykowanym wzmacniaczem 20 W
Głośniki średniotonowe: 1x101,6 mm, z dedykowanym wzmacniaczem 20 W
Głośniki niskotonowe: 1x101,6 mm, membrana pasywna
Obudowa: z ultrasztywnego materiału Polystone
Wykończenie obudowy: materiał mikroperforowany obojętny akustycznie
Membrana pasywna: TAK
Podział pasma: dwudrożny
Moc ciągła (RMS): 4x20 W
Wejście USB DAC: TAK
Wejście optyczne: 1
Inne złącza: wejście 3,5mm mini-jack AUX
Wyjście subwooferowe: TAK, pojedyncze
Ekranowanie magnetyczne: TAK
Wysokość: 29 cm / Szerokość: 12 cm / Głębokość: 11 cm
Waga: 5 kg

Źrodło: Rafko