pl | en

Cambridge Audio
Wzmacniacz mocy Azur 651W

Azur 651W to stereofoniczny wzmacniacz mocy, zaprojektowany specjalnie do tego, aby być idealnym partnerem wysokiej jakości przedwzmacniacza, np. takiego jaki znajdziemy w odtwarzaczu plików Stream Magic 6. Dzięki oddzieleniu funkcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy, inżynierowie Cambridge Audio byli w stanie poświęcić każdemu elementowi wystarczająco wiele czasu i uwagi, aby każdy z nich oferował maksimum z tego, co w danym przedziale cenowym można uzyskać.
Dzięki obecności symetrycznych (XLR) i niesymetrycznych (RCA) wejść audio, wzmacniacz 651W jest przygotowany do pracy w każdym systemie audio, także z dedykowanym przedwzmacniaczem Cambridge Audio. Podłączając urządzenie z cyfrowym przedwzmacniaczem, takie jak Stream Magic 6, wzmacniacz 651W zapewni odpowiednią moc, tworząc zdumiewająco dobry system cyfrowego audio.

O tym, co jest w środku

W uzyskaniu tego zdumiewającego brzmienia pomocnych jest szereg funkcji i cech, rzadko spotykanych w tym przedziale cenowym.
Ogromna moc. Przy obciążeniu 8 Ω, wzmacniacz 651W zapewnia 100 W na kanał (w trybie stereofonicznym). Przy obciążeniu 4 Ω, ta wartość rośnie do 150 W na kanał! Transformator toroidalny. We wzmacniaczu 651W zastosowano ponadwymiarowy transformator toroidalny wysokiej klasy, a także duży radiator, odprowadzający ciepło z końcówek i układów zasilających, pozwalający dostarczać wymaganą moc przy skrajnie niskich zniekształceniach.
Tranzystory wyjściowe. Dwie pary wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych na kanał pozwalają wzmacniaczowi 651W z łatwością wysterować prawie każde głośniki, zapewniając doskonałe niskie tony i wybitną dynamikę.
Tryb dual-mono. We wzmacniaczu 651W zastosowano pomysłową konstrukcję dual-mono – oznacza to, że z dużego transformatora toroidalnego wyprowadzono dwie oddzielne linie zasilające, podłączone niezależnie do lewego i prawego kanału. W praktyce oznacza to, że w jednej obudowie dostajemy dwa wzmacniacze monofoniczne – zapewnia to doskonałą scenę dźwiękową i fantastyczną przestrzeń.
Dalsze ulepszenia. Dzięki zastosowaniu symetrycznych (XLR) i niesymetrycznych (RCA) wejść analogowych, wzmacniacz 651W jest przygotowany na wszelką ewentualność. Tak uniwersalny zestaw złączy dostępny był dotychczas w sprzęcie klasy high-end.

Transformator toroidalny a transformator elektroindukcyjny (EI)

Inżynierowie Cambridge Audio dążą w dźwięku do doskonałości, dlatego wzmacniacz 651W wyposażono w potężny transformator toroidalny. Cambridge Audio był jednym z pierwszych producentów stosujących transformatory toroidalne już w latach siedemdziesiątych i robi to do dziś.
A oto niektóre zalety transformatora toroidalnego w porównaniu z tańszymi, gorszymi transformatorami elektroindukcyjnymi, używanymi przez większość innych producentów:
• Duża moc kierowana wprost do obwodów wzmacniacza, bez obcinania sygnału w szczycie poboru mocy, co przekłada się na spójny, gładki dźwięk.
• Niskie szumy, brak efektu „brzęczenia” i przydźwięku transformatora.
• Fantastyczne niskie tony.
• Wysoka moc wyjściowa, umożliwiająca odpowiednie sterowanie dużymi i wymagającymi głośnikami, także przy wysokim poziomie głośności.
• Duża rezerwa mocy, pozwalająca transformatorowi na obsłużenie nagłych skoków mocy sygnału wyjściowego.
• Całkowite ekranowanie od wewnętrznych i zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych, pozwalające na oddanie odpowiedniej mocy i zachowanie wysokiej jakości sygnału.

Cyfrowy przedwzmacniacz z analogową mocą!

A dlaczego by nie podłączyć odtwarzacza plików/przetwornika DAC Stream Magic 6 bezpośrednio do wzmacniacza mocy 651W, tworząc w ten sposób oszałamiający cyfrowy system muzyczny?! W odróżnieniu od wielu innych cyfrowych przedwzmacniaczy, Stream Magic 6 zapewnia najwyższą z możliwych jakość dźwięku, dzięki potężnym, 32-bitowym procesorom sygnałowym firmy Analog Devices, które są przez firmę CA używane również systemie upsamplingu ATF. Większość cyfrowych przedwzmacniaczy używa „redukcji bitowej” do regulacji poziomu głośności wyjściowej, co prowadzi do pogorszenia jakości dźwięku, ponieważ część oryginalnej informacji jest w ten sposób z oryginalnego sygnału usuwana. W Stream Magic 6 używa się do tego celu 32-bitowego procesora sygnałowego firmy Analog Devices, co oznacza, że sygnał cyfrowy nie jest degradowany.

„Mając ogromną ilość muzyki w domenie cyfrowej, prawie nigdy nie potrzebuję tradycyjnego przedwzmacniacza analogowego – teraz mój przetwornik DacMagic Plus mogę podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza 651W i sterować wszystkim za jego pomocą.”
[Dave, dział projektowania elektroniki]

Znakomita łączność

Wzmacniacz 651W wyposażono w niesymetryczne (RCA) i symetryczne (XLR) wejścia audio. Wejścia XLR będą się idealnie nadawały do podłączania źródeł dźwięku klasy high-end. Mamy ponadto wejścia typu trigger oraz wejścia dla czujników podczerwieni, a ponadto wejście dla sygnału sterującego w systemach komputerowych, ułatwiające połączenie urządzenia z nowoczesnymi przedwzmacniaczami.

Całkowicie metalowa konstrukcja

Sprzęt elektroniczny (i w związku z tym jakość dźwięku) jest szczególnie wrażliwy na wibracje; dlatego zastosowaliśmy odporne na rezonanse, akustycznie wytłumione metalowe chassis, skutecznie eliminujące wibracje, pozwalające z każdego źródła wydobyć dźwięk jak najlepszej jakości.

Główne powody, aby kupić wzmacniacz 651W

Ten wzmacniacz mocy zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. Oto 10 powodów, aby wybrać wzmacniacz Azur 651W firmy Cambridge Audio spośród innych wzmacniaczy mocy…
Ogromna moc. Przy obciążeniu 8 Ω, wzmacniacz 651W zapewnia 100 W na kanał w trybie stereofonicznym. Przy obciążeniu 4 Ω, ta wartość rośnie do 150 W na kanał!
Transformator toroidalny. We wzmacniaczu 651W zastosowano ponadwymiarowy transformator toroidalny wysokiej klasy oraz pokaźny radiator, odprowadzający ciepło, aby dostarczać idealną moc o skrajnie niskich zniekształceniach.
Transformator toroidalny. We wzmacniaczu 651W zastosowano ponadwymiarowy transformator toroidalny wysokiej klasy, a także duży radiator, odprowadzający ciepło z końcówek i układów zasilających, pozwalający dostarczać wymaganą moc przy skrajnie niskich zniekształceniach.
Tranzystory wyjściowe. Dwie pary wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych na kanał pozwalają wzmacniaczowi 651W z łatwością wysterować prawie każde głośniki, zapewniając doskonałe niskie tony i wybitną dynamikę.
Tryb dual-mono. We wzmacniaczu 651W zastosowano pomysłową konstrukcję dual-mono – oznacza to, że z dużego transformatora toroidalnego wyprowadzono dwie oddzielne linie zasilające, podłączone niezależnie do lewego i prawego kanału. W praktyce oznacza to, że w jednej obudowie dostajemy dwa wzmacniacze monofoniczne – zapewnia to doskonałą scenę dźwiękową i fantastyczną przestrzeń.
Znakomita funkcjonalność. Symetryczne i niesymetryczne wejścia analogowe z gniazdami, odpowiednio, RCA i XLR dają możliwość podłączania dowolnego sprzętu. Gniazda XLR idealne sprawdzą się w przypadku zastosowania 651W w nowoczesnych systemach klasy high-end.
System CAP5 chroni wzmacniacz 651W oraz podłączone urządzenia i głośniki, zapewniając najwyższą niezawodność.
Elastyczność połączeń. Funkcja AUTO DETECT (automatyczne włączanie i wyłączanie zasilania), złącza typu trigger, łączność przez podczerwień oraz złącze magistrali sterującej sprawiają, że wzmacniacz 651W idealnie nadaje się do stosowania w zintegrowanych instalacjach typu „custom” oraz jego synchronizację z przedwzmacniaczami.
Głośniki A i B. Wzmacniacz 651W wyposażono w dwie pary wyjść głośnikowych, umożliwiające stosowanie kabli bi-wiring lub równoczesne sterowanie dwoma parami głośników.
Całkowicie metalowa obudowa. Wszystkie powyższe cechy byłyby nic nie warte, gdyby wzmacniacz mocy nie został zbudowany tak, aby przetrwać niemal wszystko! Począwszy od metalowej obudowy i sztywnego chassis, aż po wysokiej mocy, znakomity transformator toroidalny, każdy element we wzmacniaczu 651W został zaprojektowany tak, aby zapewnić przyjemność słuchania muzyki przez wiele lat.

Dwa rodzaje wykończenia. Wzmacniacz 651W jest dostępny w pięknej obudowie ze szczotkowanego aluminium, w naturalnym, srebrnym kolorze lub anodowanej na kolor czarny.

Źrodło: Audio Center Poland