pl | en

Harman Kardon AVR270 i AVR370 – produkty dla kinomana i audiofila

Prawie 60 lat minęło od stworzenia przez markę Harman Kardon w 1954 roku pierwszego amplitunera na świecie, Festival D1000. Od tego czasu Harman Kardon pozostaje liderem ma rynku systemów audio klasy premium stosowanych w domu, samochodzie i w urządzeniach przenośnych. Produkty tej marki wyróżniają się łatwością obsługi, niezrównaną jakością, eleganckim industrialnym designem oraz zastosowaniem najnowszych technologii. Najwyższej klasy systemy audio Harman Kardon można znaleźć w samochodach prestiżowych marek, takich jak BMW, Buick, Land Rover, Mercedes Benz, MINI, Saab oraz Subaru. Harman Kardon to jedyna marka z branży audio, której produkt jest częścią stałej ekspozycji nowojorskiego Museum of Modern Art.

Po amplitunerach AVR70 i AVR170 czas na wyższe modele - HARMAN International Industries wprowadza na rynek AVR270 i AVR370, sieciowe amplitunery z funkcją AirPlay.

AVR 270
Amplituner 7.1 AVR 270 firmy Harman Kardon posiada olbrzymie możliwości w zakresie łączności oraz zapewnia doskonałą jakość dźwięku, dzięki czemu każdy salon może zmienić się w prawdziwe domowe centrum rozrywki dostępne dotąd wyłącznie dla potentatów kinowych czy milionerów. Osiem wejść HDMI, w tym jedno na panelu przednim, oraz kompatybilność 4K, umożliwia podłączenie odtwarzacza Blu-ray, źródeł HDTV czy konsoli gier wideo, podczas gdy analogowe i cyfrowe wejścia typu jack pozwalają na podłączenie urządzeń starszego typu. Dzięki wbudowanej funkcji AirPlay i protokołowi komunikacyjnemu DLNA 1.5 Certified oraz przetwarzaniu Logic 7 można odtwarzać niemal wszystkie pliki muzyczne z komputera, tabletu czy urządzeń mobilnych – i to w systemie przestrzennym, niezależnie od liczby kanałów w oryginalnym nagraniu. Amplituner posiada również intuicyjny system menu HD, pilot zdalnego sterowania, aplikacje mobilne i system korekcji dźwięku EzSet/EQ, które sprawiają, że jego konfiguracja i obsługa jest niewiarygodnie łatwa jak na tak zaawansowane urządzenie. Zasilany przez przyjazny dla środowiska układ cyfrowy zapewniający moc 100 W na kanał i doskonały dźwięk bez stosowania tradycyjnych, kłopotliwych rozwiązań, amplituner nie tylko wypełni pomieszczenie wyrazistym, czystym dźwiękiem o jakości zapewnianej przez Harman Kardon, ale także sprawi, że użytkownik poczuje się, jakby muzycy czy aktorzy znajdowali się tuż obok niego.

Amplituner AVR 270 nie wymaga stacji dokującej. Port USB umieszczony na panelu przednim pozwala na szybkie podłączenie dowolnego urządzenia z systemem iOS. Dodatkowo umożliwia odtwarzanie plików muzycznych zapisanych w pamięci flash. Dzięki dołączonemu do zestawu AVR pilotowi zdalnego sterowania można obsługiwać większość podłączonych urządzeń. Amplituner AVR 270 może jednocześnie odtwarzać multimedia z dwóch różnych źródeł w dwóch różnych strefach. Jeśli główny system zostanie podłączony w układzie kanałów 5.1, dwa dodatkowe kanały dźwięku można wykorzystać jako niezależny system dźwiękowy w drugim pomieszczeniu.

AVR 370
Dzięki technologii Dolby i DTS zastosowanym w amplitunerze 7.2 Harman Kardon AVR 370, każda nuta i efekt dźwiękowy znajdą się we właściwym miejscu, a nowy, lekki i przyjazny dla środowiska układ zapewni zasilanie na poziomie 125 watów na kanał. Amplituner obsługuje praktycznie wszystkie źródła dźwięku. Osiem wejść HDMI, w tym jedno na panelu przednim, umożliwia podłączenie nośników Blu-ray lub DVD, programów HDTV czy konsoli gier wideo, podczas gdy analogowe i cyfrowe wejścia typu jack pozwalają na podłączenie urządzeń starszego typu. Wbudowane łącze Wi-Fi i funkcja AirPlay umożliwiają połączenie bezprzewodowe, zapewniając odtwarzanie każdej piosenki z komputera, tabletu, telefonu komórkowego i odtwarzacza MP3. Intuicyjny, graficzny system menu HD, pilot zdalnego sterowania, dostępna aplikacja mobilna i kalibracja EzSet/EQ sprawiają, że konfiguracja i obsługa wydają się zbyt proste w przypadku tak zaawansowanego urządzenia. Teraz swój dom można ożywić za pomocą dźwięku.

Eksperci Harman Kardon opracowali amplituner AVR 370 z myślą o doskonałej jakości kinie domowym. Rezerwa wysokoprądowa i moc 125 W na kanał sprawiają, że nadaje się do wykorzystania w pomieszczeniu o każdych rozmiarach. A mówiąc o kanałach urządzenia: dzięki systemowi 7.2 AVR 370 umożliwia pionowe rozszerzenie tradycyjnego pięciokanałowego układu głośników o dwa przednie kanały górne. „.2” w „7.2” oznacza, że w dużych pomieszczeniach możliwy jest łatwy sposób dodania drugiego subwoofera dla osiągnięcia wymaganych efektów w zakresie basu.

Urządzenie AVR 370 może jednocześnie odtwarzać dźwięk z dwóch różnych źródeł w dwóch osobnych strefach. Po podłączeniu głównego systemu do układu kanałów 5.1 dwa pozostałe kanały możesz wykorzystać jako niezależny system w drugim pomieszczeniu. Dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania IR do strefy II (podczerwień) zapewnia osobom w drugiej strefie możliwość wskazywania własnych preferencji bez konieczności opuszczania strefy.

Za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi amplituner AVR 370 pozwala odtwarzać dowolne pliki dźwiękowe przechowywane w sieci domowej. Funkcja AirPlay umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki przesyłanej strumieniowo z urządzeń z systemem iOS oraz serwisu iTunes z doskonałą jakością dźwięku.

Dzięki bezpłatnej aplikacji Harman Kardon, dostępnej do pobrania ze sklepu iTunes dla produktów Apple i Google Play w przypadku produktów Android, można przekształcić swój smartfon lub tablet w łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania. Kompatybilny z większością urządzeń z systemem iOS lub Android graficzny interfejs użytkownika HD pozwala sterować amplitunerem AVR 270 i AVR 370 za pośrednictwem urządzenia przenośnego.

Ceny i dostępność

Amplituner AVR270 jest już w polskich sklepach w cenie 3399 zł, a AVR370 pojawi się na polskim rynku w lutym 2013, jego cena wyniesie ok. 4300 zł.Źródło: RB