pl | en

Electrocompaniet ECD 2 – zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy

W styczniu wszedł do sprzedaży najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy Electrocompaniet ECD-2.
Coraz więcej osób nabiera zaufania do przechowywania oraz odtwarzania swojej ulubionej muzyki za pomocą takich źródeł cyfrowych jak komputery, iPody i urządzenia służące do przechowywania danych (streamery). Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo wygodne i użyteczne ale często jakość dźwięku odtwarzanego z powyższych komponentów nie jest taka jakiej się spodziewamy – mamy wrażenie jakbyśmy tracili coś z pasji i uczuć zapisanych w muzyce.
W ECD 2 udało się połączyć nowoczesne rozwiązania w zakresie odtwarzania muzyki cyfrowej z najwyższej jakości analogowymi układami elektronicznymi typowymi dla firmy Electrocompaniet. Rezultatem tych działań stało się uzyskanie ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń, szumu i jittera, dzięki czemu możliwym będzie odtworzenie super detalicznego oraz precyzyjnego dźwięku, któremu towarzyszy, typowe dla Electrocomanieta, brzmienie pełne ciepła i otwartości.

ECD 2 posiada asynchroniczny interfejs USB obsługujący sygnał o częstotliwości próbkowania do 192 kHz/24 bit. Podłącz swój komputer bezpośrednio do wejścia USB i ciesz się odtwarzaniem muzyki zapisanej na komputerze, Spotify lub na innych serwisach internetowych. Oprócz tego na wyposażeniu są dwa koaksjalne wejścia cyfrowe SPDIF (obsługiwane sygnały do 192kHz/24bity) i dwa optyczne wejścia cyfrowe Toslink SPDIF (sygnały do 96 kHz/24 bity). Sygnały wejściowe są upsamplowane do rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Podłącz swój dekoder telewizji satelitarnej lub odtwarzacz multimedialny do koaksjalnego gniazda cyfrowego, aby doświadczyć jakości sygnału audio o wysokiej rozdzielczości. Wyjścia analogowe są dostępne w postaci symetrycznej (XLR, poziom wyjściowy 4,6 Vrms) i niesymetrycznej (RCA, poziom wyjściowy 2,3 Vrms). Impedancja wyjściowa wynosi 300 Ω.
ECD 2 ma wbudowaną regulację głośności umożliwiającą bezpośrednie połączenie przetwornika z końcówką mocy. Z załączonego nadajnika zdalnego sterowania można kontrolować zarówno głośność jak i wybierać wejścia różnych źródeł sygnału. ECD 2 obsługuje się opcjonalnie za pomocą uniwersalnego pilota ECT-3.

Specyfikacja techniczna:
Upsampling: 192 kHz, 24 bity
Próbkowanie:
Wejście USB: 32 kHz do 192 kHz, asynchroniczne
Wejście koaksjalne : 32 kHz do 192 kHz, 24 bity
Wejście optyczne: 32 kHz do 96 kHz, 24 bity
THD+N: mniejsza niż 0.0005%
Wyjścia:
Stereofoniczne analogowe RCA oraz XLR
Inne:
Poziom wyjścia analogowego RCA: 2,3 V
Poziom wyjścia analogowego zbalansowanego XLR: 4,6 V
Częstotliwość przenoszenia: 0,5 Hz – 48 kHzŹródło: Hi-Fi Club