pl | en

Ayon Audio CD-3s
Odtwarzacz CD/przedwzmacniacz/DAC

Mogłoby się wydawać, że rewolucja, jaka ma miejsce w cyfrowym audio spowoduje, że już niedługo odtwarzacze Compact Disc przestaną być potrzebne, a melomani zaczną słuchać muzyki wyłącznie z plików. Jest w tym sporo racji.
Z drugiej jednak strony w domowych kolekcjach znajdują się miliony płyt, z których większość to ulubione krążki melomanów, z którymi związani są emocjonalnie. Dlatego też jest wysoce prawdopodobne, ze drogie odtwarzacze CD będą z nami jeszcze przez długi czas.
Żeby jednak umożliwić miłośnikom dobrego dźwięku połączenie tych dwóch tendencji, firma Ayon Audio opracowała odtwarzacz CD mogący być centrum domowego systemu audio. Model CD-3s wyposażono bowiem w pięć wejść cyfrowych: S/PDIF RCA, TosLink, USB, AES/EBU oraz I2S, wszystkie akceptujące sygnał do 24 bitów i 192 kHz. Możemy do nich przesłać sygnał z dowolnego źródła cyfrowego, np. nowego transportu plików NW-T tej samej firmy.

To jednak nie wszystko – aby poprawić transfer sygnału z komputerów, wejście USB wyposażono w interfejs asynchroniczny, uniezależniający taktowanie sygnału od komputera.
Oprócz odtwarzania płyt CD na najwyższym możliwym poziomie, pracy w charakterze przetwornika cyfrowo-analogowego, nowy odtwarzacz Ayona może także pracować jako high-endowy przedwzmacniacz.
Służą do tego trzy wejścia analogowe oraz w pełni analogowa regulacja siły głosu. Aby zintegrować odtwarzacz z systemem, w którym steruje bezpośrednio końcówką mocy, możemy skorzystać z jednego z dwóch przełączników – „Gain” (dwie pozycje – „High”/”Low”) oraz „Analog Out Mode” (dwie pozycje – „Normal”/”Direct Amp”). Pomogą one dopasować wzmocnienie do czułości końcówki mocy i zabezpieczą przed jej uszkodzeniem przy przypadkowym włączeniu z nastawioną na maksimum siłą głosu.

Urządzenie wyposażono również w zaawansowany upsampler, zamieniający wszystkie sygnały cyfrowe – zarówno z płyty CD, jak i z wejść cyfrowych – na postać 24 bity/192 kHz.
Wszystkie wskazania ukazywane są na dużym, czytelnym wyświetlaczu. Po włączeniu uspamplera, zapala się, informująca o tym, czerwona ikonka.
Na wyjściu odtwarzacza pracują znakomite, wielokrotnie sprawdzone lampy 6H30. Sprzęgnięte są z układem bardzo dużymi kondensatorami polipropylenowymi, gwarantującymi niskie zejście basu. Układ wzmacniający nie jest objęty sprzężeniem zwrotny i pracuje w klasie A. Zasilany jest z osobnego zasilacza lampowego.

Specyfikacja techniczna

Odtwarzacz CD Ayon CD-3s
Parametry pracy przetwornika 192 kHz/24 bity
Napęd StreamUnlimited (Austria)
Lampy wzmacniające 4 x 6H30
Lampy w zasilaczu 4 x 6Z4
Dynamika > 110 dB
Napięcie wyjściowe RCA/Low (1 kHz/0,775 V, -0dB)
2,5 V stałe lub 0-2,5 V zmienne
Napięcie wyjściowe RCA/High (1 kHz/0,775 V, -0dB)
5 V stałe lub 0-5 V zmienne
Napięcie wyjściowe XLR/Low (1 kHz/0,775 V, -0dB)
5 V stałe lub 0-5 V zmienne
Napięcie wyjściowe XLR/High (1 kHz/0,775 V, -0dB)
10 V stałe lub 0-10 V zmienne Wejścia cyfrowe USB-24/192 kHz, AES/EBU, SPDIF, I2S,
TosLink Impedancja wyjściowa RCA ~ 900 Ω
Impedancja wyjściowa XLR ~ 900 Ω
Wyjście cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA)
Wyjścia cyfrowe 75 Ω S/PDIF (RCA) 24/192, USB 24/96
Stosunek S/N > 120 dB
Pasmo przenoszenia (CD) 20 Hz – 20 kHz +/- 0,2 dB
THD (1 kHz) < 0,002 %
Pilot tak
Wyjścia analogowe RCA & XLR
Wymiary (WxDxH) 480 x 390 x 130 mm
Waga 17 kg

Specyfikacja może ulec zmianie bez ostrzeżenia.

Cena: 23 990 złŹródło: Eter Audio