pl | en

Nowości firmy RCM

FURUTECH
Firma Furutech jest producentem "biżuterii" audio. W ofercie pojawiło się kilka nowych gadżetów, między innymi „damping ring” CF-080, służący, jak sama nazwa wskazuje, do tłumienia drgań. Zakładamy go na wtyczki przewodów zasilających i przykręcamy trzema śrubkami. Nie ma konieczności ingerowania w oryginalny kabel.
Średnica montażowa pierścienia wynosi 39,9 mm więc można go zastosować nie tylko na wtyki Furutecha.
Dla osób chcących poprawić zasilanie swoich systemów przygotowano podwójne gniazdo ścienne FT-SWS D(R). Jest ono rozwinięciem prostszej serii "FP". Styki wykonano z miedzi i pokryto rodem, a ramka jest wykonana z aluminium i oprócz funkcji ozdobnych spełnia również rola tłumika drgań.
Nowością są również gniazda na obudowę XLR FT-785M i FT-786F. Występują w wersji złoconej i rodowanej, a rozstaw otworów jest taki jak w innych popularnych gniazdach.
Audiofile chcący samemu wykonać konfekcje kabli głośnikowych mogą zaopatrzyć się w wysokiej jakości widełki FT-211, lub "banany" lokowane FT-212. Jedne i drugie dostępne są w wersji złoconej i rodowanej.

ESTELON
Estelon to nowa firma debiutująca na naszym rynku audio. Pochodząca z estońskiego Tallina firma zajmuje się produkcją kolumn głośnikowych. Projektantem jest Alfred Vassilkov. Korzystając z 25-cio letniego doświadczenia stworzył serię kolumn o nazwie "X". Obudowa została wykonana z kompozytów i ukształtowana w taki sposób, aby do minimum ograniczyć działanie fal stojących. Seria składa sie z czterech modeli. Podstawkowego XC oraz wolnostojących XB, XA, X Diamond.

AMG
AMG to kolejny producent gramofonów analogowych. Wyróżnia go jednak bezkompromisowość i oryginalność produktu.
Konstruktor Werner Roeschlau, który nie jest nowicjuszem w świecie analogu stworzył gramofon cechujący się wyjątkowo żywym i wciągającym przekazem. Viella 12 z firmowym ramieniem 12J2 jest już dostępny w Polsce.


Źródło: RCM