pl | en

Advance Acoustic Mip-Station III - audiofilska miniaturyzacja

Wraz z pojawieniem się przenośnych odtwarzaczy muzyki firmy Apple, rynek zapełnił się urządzeniami ułatwiającymi i poprawiającymi jakość ich odtwarzania. Stacje dokujące, słuchawki, głośniki stacjonarne i mobilne dostępne są w ogromnym wyborze.
Nie zawsze natomiast dobra jakość wykonania, modny design czy odpowiednio wysoka cena idą w parze z jakością dźwięku jaką oferują.

Advance Acoustic był pierwszym producentem stacji dokującej dla iPoda przeznaczonej dla audiofilów. Dwie generacje tego urządzenia miały gabaryty i wygląd tradycyjnego wzmacniacza. Aktualnie Advance Acoustic prezentuje trzecią generację tego urządzenia – stację dokującą Mip-Station III w diametralnie zmienionej formie.

Pierwsze co rzuca się w oczy to mały rozmiar. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu zewnętrznego zasilacza. Wykończenie, jakość dźwięku i funkcjonalność stoją na wysokim poziomie. Advance Acoustic Mip-Station III oferuje komplet wyjść (analogowe RCA oraz cyfrowe coaxial i Toslink), dzięki którym sygnał można podłączyć do dowolnego wzmacniacza lub przetwornika cyfrowo - analogowego. Dodatkowym atutem podnoszącym komfort użytkowania jest dostarczany w komplecie pilot zdalnego sterowania.
Mip-Station III jest oczywiście kompatybilny z innymi urządzeniami firmy Apple jak iPhone, iPod, iPad.

Dostępny już pod koniec czerwca 2012 w cenie ok 450 zł.


Źródło: Best – Audio