pl | en

Audiomica CRYSTAL GOLD DAC i AZUR CLEAR DAC – kable USB

Ostatnie lata to ogromny wzrost zainteresowania technikami analogowo cyfrowymi. Od powstania całkowicie nowych konstrukcji jak serwery muzyczne oczy audiofilów i melomanów coraz częściej są kierowane na przetworniki analogowo-cyfrowe. Poczciwe odtwarzacze CD są zastępowane przez komputery osobiste. Nie sposób tego nie zauważyć.
Do większości tych urządzeń potrzebujemy solidnego kabla USB. W 2009 roku Audiomica Laboratory na indywidualne zamówienie podjęła się stworzenia takiej łączówki. Kabel był sprzedawany pod nazwą DAC cable (AML 12/6).
Finalną wersję „AC cable (AML 12/6)” przedawaną obecnie pod nazwą Crystal Gold DAC wzbogaciliśmy o grubszy, posrebrzany przewodnik z miedzi OCC i starannie dobrane pozłacane złącza USB poprawiające przyczepność, właściwości elektryczne oraz mechaniczne. Testowany na serwerach muzycznych marki Olive i konstrukcji firmy Marantz NA7004, przetwornikach analogowo-cyfrowych AYRE QB-9, Audio Perfect Wave DAC i Music Hall Dac 25.3.

Azur Clear DAC budową bazuje na konstrukcji starszego brata. Jedyna różnica to rodzaj przewodnika. Zastosowana miedź OFC ma bardzo dobre parametry techniczne oraz soniczne.
Nasza oferta przewodów cyfrowych powiększa się w ten sposób o dwa interkonekty USB:
- Crystal Gold DAC – Miedź posrebrzana OCC
- Azur Clear DAC - Miedź posrebrzana OFC
Przewody są ekranowane folią aluminiową i plecionką miedzianą. Takie ekranowanie gwarantuje zerowy wpływ pola elektromagnetycznego na przesyłany sygnał. W systemach bardzo złożonych gdzie zaburzenia elektromagnetyczne są znaczące, opcjonalnie oferujemy dodatkowy filtr DFSS znany z innych konstrukcji Audiomica Laboratory.

CRYSTAL GOLD DAC

Crystal gold DAC to kabel cyfrowy USB. Posrebrzane przewodniki z miedzi OCC oraz specjalny izolator z polietylenu o dużej gęstości i wysokiej poprawności dielektrycznej. Dwuwarstwowa ochrona z foli aluminiowej i plecionki miedzianej. Starannie dobrane pozłacane złącza USB poprawiają kontakt, właściwości elektryczne oraz mechaniczne.

Przewodnik: 4 żyły OCC, posrebrzane
Ekranowanie: Folia aluminiowa i plecionka miedziana
Średnica przewodników: Średnica żyły: 4x17 AWG
Średnica kabla: Średnica zewnętrzna: 11 AWG
Filtr: Opcjonalnie DFSS
Wtyki: USB A-B, pozłacane
Kolor: Szary, zakończenia białe
Seria: GRAY Series

AZUR CLEAR DAC
Azur Clear DAC to interkonekt USB. Posrebrzane przewodniki z miedzi OFC oraz specjalny izolator z polietylenu o dużej gęstości i wysokiej poprawności dielektrycznej. Dwuwarstwowa ochrona z foli aluminiowej i plecionki miedzianej. Starannie dobrane pozłacane złącza USB poprawiają kontakt, właściwości elektryczne oraz mechaniczne.

Przewodnik: 4 żyły OFC, posrebrzane
Ekranowanie: Folia aluminiowa i plecionka miedziana
Średnica przewodników: Średnica żyły: 4x17 AWG
Średnica kabla: Średnica zewnętrzna: 11 AWG
Filtr: Opcjonalnie DFSS
Wtyki: USB A-B, pozłacane
Kolor: Szary, zakończenia czarne
Seria: GRAY Series

Cennik:
CRYSTAL GOLD DAC - 2 metry = 500 zl
AZUR CLEAR DAC - 2 metry = 850 zł
Wersja z filtrem DFSS + 250 zł


Źródło: Audiomica