pl | en

MingDa – wzmacniacze lampowe

Latem tego roku na naszym rodzimym rynku zawita firma MingDa ze swoją oferta wzmacniaczy lampowych. Do tej pory wybór w segmencie cenowym zajmowanym przez MingDa nie był zbyt rozległy.
Czym wyróżnia się ten, jeden z wielu, chińskich producentów „lampówek” na tle konkurencji? Jak mówi dystrybutor, przede wszystkim tym, że sprzęt spod ich szyldu są wykonywane ręcznie. Zrezygnowano z gotowych płytek PCB i wszelkie łączenia wykonano z wysokiej jakości przewodów co zapewnia, poza wysoką jakością oczywiście, długi czas eksploatacji oraz bardzo estetyczny wygląd wnętrza. Wysokiej jakości komponenty takie jak kondensatory, transformatory, rezystory, kable, potencjometry i w końcu lampy, przekładają się na wspaniała jakość brzmienia.
Oferta MingDa na tą chwilę obejmie cztery modele oparte na różnych rodzajach lamp co daje każdemu potencjalnemu użytkownikowi możliwość wyboru charakteru dźwięku jaki mu odpowiada. Wszystkie modele prezentują ciekawą, dobrze zaprojektowaną stylistykę sprawiającą wrażenie sprzętu dostojnego, powodując że wzmacniacz będzie ozdobą niejednego salonu. Każdy z modeli charakteryzuje się solidną konstrukcją z aluminiową płytą czołową kolorze czarnym. Poza najtańszą opcją z wykończeniem w imitacji drewna, wszystkie modele wyposażone są w opóźnienie załączania lamp i auto bias oraz pilota zdalnego sterowania. Pozłacane terminale głośnikowe pozwalają wybrać oporność kolumn które mamy zamiar podłączyć.
Ceny urządzeń są bardzo przystępne i zaczynają się już od 1699 zł za najprostszy model, a kończą na zaledwie 4999 zł. W niedalekiej przyszłości dystrybutor w Polsce powiększy ofertę wzmacniaczy oraz wprowadzi do sprzedaży monofoniczne końcówki mocy.


Źródło: Tube Audio