pl | en

LA Audio – lampy dla wszystkich!!!

Firma LA Audio Electronic Co,. Ltd powstała w roku 1988 i od początku nastawiona była na produkcję wzmacniaczy lampowych. Firma ma swoją własną fabrykę, w której wzmacniacze są ręcznie składane, testowane i wstępnie wygrzewane.
Firma samodzielnie wykonuje większość podzespołów, w tym transformatory, kluczowy element każdego wzmacniacza lampowego. Dzięki precyzji, samodzielnym rozwiązaniom itp. udało się firmie osiągnąć znakomite efekty, przy niskich cenach końcowych. Temu ostatniemu pomaga także to, że LA Audio jest firmą tajwańską. W przeciwieństwie od większości zachodnich firm, zlecających budowę swoich urządzeń na Dalekim Wschodzie, bez kontroli nad ich jakością, LA Audio kontroluje każdy aspekt produkcji.
W ofercie firmy znajdziemy wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, wzmacniacze mocy, iDocki oraz odtwarzacz CD.

Wzmacniacz zintegrowany M-3

To niewielkie, acz solidnie zbudowane, ciężkie urządzenie wygląda jak znacznie droższy wzmacniacz – zarówno ze względu na czystą linię wzorniczą, jak i bogate wyposażenie.
Urządzenie jest proste w budowie, a przez to niezawodne.
Na eleganckiej, czarnej ściance przedniej, wykończonej lakierem fortepianowym, mamy dwie aluminiowe gałki, do zmiany siły głosu oraz do zmiany wejść. Koło tej ostatniej jesy wyjście słuchawkowe – A-30 może pracować jako wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy.

Wzmacniacz pracuje w oparciu o lampy 6N3x2 i 6N1x2 w stopniu wejściowym oraz 6N7x4 w stopniu wyjściowym. Te ostatnie, choć niewielkie, dostarczają 20 W na kanał. Urządzenie ma trzy wejścia liniowe, a także wejście cyfrowe USB, przez które możemy odtwarzać pliki zgromadzone na komputerze. Całości dopełniają bardzo ładne, złocone gniazda głośnikowe. A-30 ma tylko dwie pary, ponieważ impedancję wyjściową (4 lub 8 omów) zmieniamy przełącznikiem na tylnej ściance. Lampy zakryte są gustownym elementem z aluminium.
Wzmacniacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne:
● Moc wyjściowa: 2 x 20 W
● Pasmo przenoszenia: 10 Hz-30 kHz
● Impedancja wejściowa: 50 kΩ
● Czułość wejściowa: 1 V
● Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 1,5% (1 kHz, 10 W)
● Stosunek sygnał-szum: 85 dB
● Pobór mocy: 100 W
● Wymiary: 310 (W) x 290 (D) x 135 (H) mm
● Waga: 9 kg

Wzmacniacz zintegrowany A-30

Wzmacniacz A-30 pracuje w oparciu o klasyczne lamp mocy EL84 w końcówce i ECC81 w stopniu wejściowym. Na czarnej, pokrytej lakierem fortepianowym ściance przedniej umieszczono dwie, złocone gałki – siły głosu i selektora wejść. Transformatory zakryto okrągłymi ekranami. Za transformatorem wyjściowym umieszczono dwa duże kondensatory filtrujące. Do dyspozycji mamy trzy wejścia liniowe. Gniazda głośnikowe są złocone.

Dane techniczne:
● Moc wyjściowa: 2 x 17 W
● Pasmo przenoszenia: 30 Hz-25 kHz
● Impedancja wejściowa: 50 kΩ
● Czułość wejściowa: 1 V
● Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 1,5% (1 kHz, 10 W)
● Stosunek sygnał-szum: 85 dB
● Pobór mocy: 120 W
● Wymiary: 375 (W) x 290 (D) x 160 (H) mm
● Waga: 9 kg

Ceny:
A-30 – 2390 zł
M-3 – 2790 zł


Źródło: Eter Audio