pl | en

Zapytanie i pozdrowienie

Szanowny Panie Wojciechu!

Chciałbym uprzejmie poprosić Pana o kilka słów porady. Planuję zbudowanie systemu na bazie wzmacniacza lampowego Jolida JD 502 BRC. Jako kolumny myślę o monitorach Harbeth Super HL5. Co Pan o tym sądzi? A może jakieś inne, lepsze kolumny? Proszę też o podpowiedź odnośnie źródła CD i okablowania do tego wzmacniacza. Za odpowiedź będę Panu bardzo wdzięczny.

Serdecznie pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
Marek

Witam!

Na bazie Jolidy można zbudować różne systemy. Harbethy – super, ale spróbowałbym też podłogowe kolumny Spendora. Co do CD i kabli, to nie wiem, ile chce pan wydać. Ale myślę, że Cyrus CD 8 SE, albo Music Hall 35.2 byłyby jak najbardziej OK. I do tego okablowanie Chorda.

Pozdrawiam
Wojciech PacułaSzanowny Panie Wojciechu!

Dziękuję za odpowiedź. Jako kolumny prawdopodobnie wybiorę monitory Harbetha. Jeśli zaś chodzi o CD to chciałbym przeznaczyć sumę ok 8-10 tys. – tak, by cenowo był zbliżony do wzmacniacza. Chciałbym mieć też "klasyczną" szufladę (szczelinowa - nie bardzo - przypomina mi bardziej bankomat), więc Cyrus raczej nie wchodziłby w grę, a Music Hall trochę jest tani. Na kable też mógłbym przeznaczyć podobną sumę.
Jeśli przyszłoby Panu jeszcze coś do głowy, będę wdzięczny za podpowiedź.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Marek

Witam!

Rozumiem.
Nie wiem tylko, czy top-loader wchodzi w grę - jeśli tak, to CD-07s Ayon Audio załatwia sprawę. Jeśli nie, to proszę posłuchać Luxmana D-06 - trochę droższy, ale odtwarza też SACD. Naprawdę fajne urządzenie.

Co do kabli – po prostu Chord.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła