pl | en

Porównanie

Dzień dobry!

Ponieważ nie mam możliwości odsłuchu, potrzebuję zasięgnąć pańskiej opinii. Mam możliwość w podobnej cenie wybrać jeden z odtwarzaczy CD:
Rotel 06 SE,
Roksan Candy Mk2 lub Mk1,
Roksan Caspian Mk1,
Creek Evo 1,
Creek Evo 2,
Creek Destiny 1.
Pierwotnie były to urządzenia z zupełnie różnych półek cenowych a w recenzjach, zarówno Pana jak i pana kolegów brak jest odniesienia do skali absolutnej. Aktualnie tylko Rotel byłby kupowany jako nowy. Reszta to przegląd ofert z rynku wtórnego.

Aktualny zestaw to:
NAD 515bee
NAD 325bee
Monitor Audio RX6

Zestawowi dolega wycofanie górnej części pasma i ograniczona dynamika. Obwiniam za to właśnie odtwarzacz. Kablami manewrowałem już kilkunastu producentów i nie dało to zadowalających rezultatów. Lepsza ekspozycja góry i dynamiki zawsze wiązała się ze stratami barw, wybrzmień, ciepła średnicy. Zostałem przy RCA Acrolinka i głośnikówkami ze szpuli.

Słucham metalu i jazzu.

Pozdrawiam
Grzegorz

Witam!

Myślę, że z tej puli lekarstwem byłby Roksan Candy Mk2. Tyle że najpierw posłuchałbym rDAC-a Arcama, z NAD-em jako napędem. To super rzecz, dokładnie w tym kierunku, w którym pan potrzebuje. Kiedyś można by dokupić dobry napęd i jest super. Jeśli nie, to właśnie Roksan byłby najlepszy. Zgadzam się, że wzmacniacz i kolumny nie są niczemu winne.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła