pl | en

Z czym do MA GS20 ?

Witam Serdecznie

Po wielu odsłuchach nabyłem kolumny Monitor Audio GS20. Może trochę przesadziłem z nimi, bo pomieszczenie mam nie za duże - 12 m2, ale jakoś je dostosuję (mam nadzieję). Kolumny te mają fajną detaliczną górę, z basem schodzą może (w tym pomieszczeniu) ciut za nisko (zatkałem oba otwory BR gąbką), no ale jestem dopiero na początku dostosowywania pomieszczenia.

Chciałbym spytać jaki wzmacniacz dobrać do GS20. Forumowicze z Audiostereo.pl zachwycają się współpracą z Roksanem Kandy MK 2. Sklep audio, który sprzedał mi GS-y, proponuje Goldenote Audio S-1. Czy to właściwe propozycje ? Nie przekroczyłbym (po negocjacjach oczywiście) zapewne 4000 zł (więcej nie dam rady). Słucham głównie klasycznej elektroniki, czasem metalu, nigdy klasyki, jazzu. Lubię właśnie analityczność, detaliczność góry i punktowy, nie za mocny bas. Jest jeszcze tańszy Exposure 2010 S i droższa wersja S2.
Wzmacniacze te nie mają chyba żadnych korekcji basów i sopranów (jak to zwykle w tańszym sprzęcie). Trochę to niepokojące. Nic nie można zaingerować w dźwięk.
A może bez szkody dla moich wymagań, można kupić coś tańszego ?

I takie nietypowe pytanie - nie jestem audiofilem fanatykiem, więc korektory nie wzbudzają we mnie strachu. Czy korektor Behringera Ultracurve 2694 (może pracować jako DAC) byłby jakąś pomocą w pomieszczeniu ? Jakieś ograniczanie basu, wycinanie "buczących" częstotliwości...

Pozdrawiam
Przemysław

Witam!

Generalnie nie polecam korzystania z korekcji barwy we wzmacniaczach. Behringer to jednak urządzenie do korekcji akustyki i może to być idealny wybór. A do tego - rzeczywiście Roksan lub Exposure S2. Obydwa są bardzo fajnie i w systemie z Behringerem będzie bardzo dobrze - nawet tak duże kolumny z taką korektą zagrają super. Tańszych rzeczy raczej bym z GS-ami nie słuchał - góra będzie niezbyt dobra, bo kolumny są bardzo przezroczyste.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła