pl | en

Kolumny do wzmacniacza Carat A57

Witam!

Dzięki Pana poradom ,mój system nabiera kształtu .Wprowadzone zmiany dają wiele radości z słuchania muzyki. W tej chwili jego elementy to CD Denon DCD 1500AE , Carat A57, kable Supra Lorad , Supra EFF-I , Supra PLY 3.4/S .Teraz pora na uzupełnienie systemu o kolumny .
Miały to być , głośniki Xavian Primissima , jednak przeglądając sklepy internetowe natrafiłem na ciekawą cenowo propozycję kolumn Dynaudio DM 2/7. W cenie kolumny sklep dodaje dedykowane podstawki Dynaudio Stand 3. Xaviany mają obudowę zamkniętą, to było korzystne ponieważ nie mogę odsunąć kolumn od ściany więcej jak na 10 cm. Czy w moim systemie Dynaudio mogą zastąpić Xaviany?

Pozdrawiam
Robert

Witam!

Tak, Dynaudio mogą zastąpić Xaviany, myślę, że bez trudu zagrają nawet tak blisko ściany (szczególnie z zatyczkami w bas-refleksie). Tyle tylko, że to jednak trochę inny dźwięk – to zbliżone jakościowo kolumny. I nie wiem, czy akurat z tym systemem Xaviany nie zagrają lepiej… Pewnie nie pomogłem, ale nie da się na to odpowiedzieć w jednoznaczny sposób.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła