pl | en

System słuchawkowy do 4000 zł

Witam Serdecznie

Panie Wojciechu swego czasu polecił mi Pan wzmacniacz Heed obelisk SI, którego dźwięk przypadł moi do gustu wraz z kolumnami AA Phoebe III. Muszę przyznać ,że jest to czego oczekiwałem za co z góry serdecznie dziękuję. Ale jak to w życiu bywa nie zawsze jest tak jak by się chciało. Wydawać by się mogło, że złożyłem system na dłuższy czas. Niestety po zmianie mieszkania skomplikowała się sprawa dobrego ustawienia kolumn oraz brak swojego pokoju do słuchania muzyki, nie wszyscy domownicy są zachwyceni dźwiękiem wydobywającym się z kolumn. Dlatego zaczynam się zastanawiać nad zastąpieniem swojego zestawu zestawem słuchawkowym. Jeżeli nie przysporzy to Panu kłopotu to bardzo proszę o radę w sprawie doboru zestawu słuchawkowego w cenie do 4000 zł bez CD(słuchawki oraz wzmacniacz). Chodzi mi o dźwięk w rodzaju Heeda Obeliska, pełny jak dojrzały owoc, dźwięczny, nie męczący podający muzykę z dozą kultury. Następnym nurtującym mnie zganieniem są zestawy wzmacniacz + słuchawki elektrostatyczne czy zagrają lepiej od tradycyjnych w zbliżonych cenach.

Pozdrawiam
Robert

Witam!

Myślę, że najbezpieczniej zacząć od słuchawek - polecałbym AKG K701. Nie szukałbym nigdzie indziej.
Ze wzmacniaczem będzie trudniej. Najlepiej byłoby kupić Benchmarka DAC-1, bo to też przetwornik D/A (link), ale sporo przekroczymy budżet (chyba, że uda się z drugiej ręki). Byłoby to jednak naprawdę super rozwiązanie, bo to też wysokiej klasy D/A - dodaje pan komputer, albo napęd i jest klasa! Jeśli jednak budżet jest nie do ruszenia, to są dwa rozwiązania:
1. Systemowe - wzmacniacz i słuchawki HiFiMan (link). To znakomity pomysł, ale słuchawki trzeba ściągać z USA. Niech się pan powoła na mnie.
2. AKG K701 + Music Hall dac25.3 (link). Też bardzo fajny zestaw i też ma DAC-a.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła