pl | en

Niedrogi gramofon

Witam!

Chciałbym zapytać się o tzw. adapter - kiedyś powszechnie dostępny sprzęt grający. Mam możliwość zakupienia takiego wynalazka (używanego) pod nazwą Soundlab g056a - za 600 zł. Niestety nic nie wiem o tym sprzęcie, jak to gra, jak z jakością dźwięku, co z wkładkami, może potrzebny dodatkowy sprzęt. Patrzyłem w necie, ale mało jest informacji o tym gramofonie - prawie nic. I nie wiem jak to będzie miało się do mojego systemu? - mam wzmacniacz Atoll + kolumny Audio Academy (Phoebe). Jest Pan moją ostatnią "deską ratunkową". Proszę o jakąś poradę, bo nie wiem czy pchać się w ten pomysł czy nie - mam sporo starych winylów, a teraz dodatkową możliwość kupienia kolejnych - w dobrej cenie (kilka Eu).

Pozdrawiam i przepraszam, że zawracam głowę
Tomek

Witam!

Soundlab to gramofon, który sprzedawany jest przez kilku producentów, także Music Hall, Autio Technica itp. pod własnymi nazwami. Produkowany jest gdzieś w Chinach w systemie OEM dla różnych firm. To sensowny, tani gramofon, ale – właśnie: tani.
Jeśli jednak ugryzł pana analogowy robak, a przecież ma pan fajny system, to proponowałbym coś trochę innego – trochę drożej, ale zdecydowanie na dłużej: Pro-Ject RPM-1.3 z zamontowaną wkładką Ortofon 2 Red. To naprawdę super zestaw, bardzo dynamiczny, grający dobrze starsze płyty. Będzie dobrze :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła